WhatsApp Hesap Bilgileri Nedir ve Nasıl İndirilir?

Fahri Gün 26 Oca 2019 Teknoloji 386  0

Dünyanın en önde gelen mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp’ta hesap bilgilerinizi indirebilirsiniz. Hazırladığımız makalemizde hem hesap bilgileri hakkında genel bilgiler verecek hem de bilgileri nasıl edinebileceğinizi anlatacağız.

Kişisel verilerin gizliliğine ilişkin son zamanlarda önemli bazı gelişmeler yaşandı. Buna göre kullanıcılar artık hesap bilgilerine sahip olmaya özen gösteriyor. Hatırlarsanız Apple markası kullanıcılarının hesap bilgilerini indirmesine izin veriyor. Bunun ardından WhatsApp’ın sahibi olan Facebook şirketinden de benzer bir hamle gelmişti. Şu an WhatsApp üzerindeki hesap bilgilerinizi indirebiliyorsunuz. Hesap bilgileri talep ettiğiniz anda hesabınızdaki bilgilerin ve ayarların dökümanına ulaşabiliyorsunuz. Hesap bilgileri arasında sohbet geçmişlerinin bulunmadığını da ifade etmek gerekiyor.

Hesap bilgileri nasıl indirilir?

Birkaç basit hamle ile kolayca yapabilirsiniz. İlk olarak Ayarlar ekranını açın ve Hesap kısmına giriş yapın. Açılan ekranda Hesap Bilgilerini Talep Et isimli bir seçenek göreceksiniz üzerine dokunun. Raporu Talep Et butonuna tıklayarak işlemi onaylayın. Bu hamleyle işlem sona eriyor fakat raporu maalesef hemen alabilmeniz mümkün değil. Çünkü raporun belli bir hazırlanma süresi bulunuyor.

WhatsApp hesap bilgileri raporu ne kadar süre içinde hazırlanıyor?

Bu durum yoğunluktan yoğunluğa değişebilmekle birlikte genellikle üç gün içerisinde hazırlanıp size bildirim olarak sunuluyor. Rapor size geldikten sonra birkaç hafta boyunca istediğiniz zaman indirebiliyorsunuz.

Hesap bilgilerini istedikten sonra dikkat!

WhatsApp hesabınızı silmeniz, numaranızı değiştirmeniz halinde rapor talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir.
Etiketler:
Signal Nedir? Signal Hakkında Bilinmesi Gerekenler
iOS’ta Gereksiz Dosyaları Temizleme Yöntemleri
250 TL Bütçeyle Alabileceğiniz Hoparlörler
Office Dosya Düzenlemeleri iOS Üzerinde de Ücretsiz Oldu

Yorum Yapmayı Unutmayın :)