Android Yazılıma Sahip İlk Scooter Üretildi

Fahri Gün 21 Şub 2018 Teknoloji 570  0

Archos firması, Android yazılımı içeren dünyanın ilk küçüm motosikleti Citee Connect’in duyurusunu gerçekleştirdi.

Ünlü teknoloji şirketi Archos, tabletler, telefonlar, drone cihazları gibi ürünler üreten bir marka. Şimdi de scooter üretiyor. Üründe bulunan özel multimedya paneli sayesinde akıllı telefonların yapabildiği pek çok işlevi yerine getirebiliyor.

Android yazılıma sahip olan Scooter’ın 5 inç büyüğüklünde ekranı bulunuyor. Dört çekirdekli işlemci ve 1 GB RAM yer alan scooter, 8 GB dahili depolama kapasitesine ve 3G bağlantı desteğine sahip. Scooterin önemli bir başka özelliği de Google Haritalar’ı tam anlamıyla desteklemesi. Gideceğiniz yerleri karıştırıyor, bilmediğiniz bir yere yolculuk ediyorsanız size rehberlik ediyor.

Scooter için özel bir yardımcı uygulama var. Bu uygulamayı akıllı telefonlara indirip cihazı telefondan da kontrol edebiliyorsunuz. Özellikle tekerleğini uzaktan kilitleyebilmeniz çok iyi olmuş.

Ürünün 250 wattlık motoru, 36 wattlık pili, 8.5 inçlik lastikleri, 12 kilogram ağırlığı bulunuyor. Saatte 22 ila 25 kilometre civarı hız yapan scooter zaman zaman 25 kilometrenin üzerine de çıkabilmekte. Fren kullanıldığında pil ömrü %15’e kadar artıyor.

Office Dosya Düzenlemeleri iOS Üzerinde de Ücretsiz Oldu
EMUI 11 ile Sunulan Özellikler
WhatsApp Web Kullanırken Yararlanabileceğiniz Klavye Kısayolları
Adobe Alternatifi Programlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)