Modem Şifresini Unutanlar İçin Şifre Öğrenme Yöntemleri

Emre BEY 21 Şub 2018 İnternet 74  0

Windows bilgisayarınızda kablosuz modeminizin şifresini unutsanızda öğrenebilirsiniz. Şifreyi unutanlar için oldukça pratik bir yöntem paylaşıyoruz.

Wi-Fi şifrelerini güvenlik için belli zaman aralıklarıyla güncellemek gerekebiliyor. Fakat sık sık güncellenen şifreleri unutabiliyoruz. Eğer şifre kaydetme programlarına da güvenmiyorsanız veya bir yere not etmiyorsanız unutmanız gayet doğal. Fakat Windows işletim sistemi üzerinden kolayca öğrenebilirsiniz.

Bunun için yapmamız gereken şey Ağ ve Paylaşım Merkezi‘ni açmak. Windows Başlat çubuğunu açın ve ister Denetim Masası aracılığıyla isterseniz de Ara çubuğu aracılığıyla Ağ ve Paylaşım Merkezi’ne girin.

Açıklayacak olursam: Denetim Masası’nı açın ve oradan Ağ ve İnternet bağlantısına, daha sonra Ağ ve Palaşım Merkezi‘ne tıklayın.

Şimdi sol taraftan Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin yazısına tıklayın.

Çıkan bağlı internet ikonunuzun üzerine gelip sağ tıklayın ve kalın yazıyla ifade edilen Durum yazısına tıklayın.

Kablosuz Özellikleri butonuna tıklayın.

Güvenlik sekmesine tıklayın.

Ağ Güvenlik Anahtarı yazısının yanındaki kutucuk sizin şifrenizdir. Eğer şifre görüntülenmiyorsa hemen altındaki Karakterleri Göster kutucuğunu işaretleyin ve yönetici izni ile karakterleri görün. Bu yöntemle şifrenizi uğraşmak zorunda kalmadan rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Etiketler:, ,
Bir Sitenin WordPress Olup Olmadığını Anlama Yöntemleri
Google+ Profilini Düzenleme Detaylı Anlatım
Netflix İçeriklerini Çevrimdışı İzleme Yöntemi
iPhone Cihazlarda VoWiFi Kullanma Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)