Android Uygulamaları Windows Phone Cihazlarda Çalıştırma Yöntemi

Fahri Gün 02 Ara 2017 Mobil 451  0

Android işletim sistemi için geliştirilmiş uygulamaları Windows Phone için de kullanabilirsiniz. Peki bu nasıl olacak? Yeni makalemizde detaylarıyla açıkadık.

Bildiğiniz gibi Windows Phone artık eski popülerliğinde değil ve Microsoft da yenilgiyi tamamiyle kabullenmiş vaziyette. Bu nedenden ötürü artık Android için çıkan pek çok uygulama Windows Phone’a gelmiyor. Fakat yine de Windows Phone sahipleri bazı yöntemlerden yararlanarak Android uygulamaları kendi cihazlarında da kullanabilirler.

İşleme Geçelim:

İlk olarak yapmanız gereken şey APKTOW10M uygulamasına sahip olmaktır.  Ücretsiz olan bu uygulama popüler olup pek çok kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Uygulamayı indirip açın.

Ayarlar alanına, ardından Güncelleme ve Güvenlik alanına, ardından da Geliştiriciler İçin yazısına girin.  Geliştiriciler İçin alanından Geliştiriciler Modu‘nu aktif hale getirin.  Aynı alandan cihaz bulunabilirliği de eğer açık değil  ise açınız.

Şimdi Windows Phone işletim sistemine sahip cihazınızı USB kablosu aracılığı ile bilgisayarınıza takın.

Telefonunuzdan Geliştiriciler İçin alanından Eşleştir’e dokunun. Orada bulunan kodu da APKTOW10M’nin Code alanına yazın.

Şimdi artık herhangi bir Android uygulamasına ait APK’ye programa sürükleyerek Windows Phone telefonunuza yükleyip açabilirsiniz.

Not: Bu yöntem her ne kadar başarılı olsada taktir edersiniz ki her uygulama ile uyumluluk gösteremeyebiliyor. Bazı uygulamalar ile iyi çalışamıyor. Yöntemi uygulamadan önce göz önünde bulundurun.

Mi A2 Lite Telefonu Yazılım Güncellemesi Aldı
Huawei Enjoy 9 Plus Renk Seçeneklerine İlişkin Önemli Gelişme
Honor 10 Yazılım Güncellemesi Aldı
ZTE Axon 9 Pro Hakkında Yeni Gelişmeler Var

“Android Uygulamaları Windows Phone Cihazlarda Çalıştırma Yöntemi” üzerine 0 yorum

  1. Kurban dedi ki:

    Mükemmel… Umarım stabil çalışır…

Yorum Yapmayı Unutmayın :)