Android Sistem Güncellemesi Yapma Detaylı Anlatım

Fahri Gün 24 Eki 2017 Mobil 704  0

Android işletim sisteminde sistem güncellemesi yapmayı detaylı bir şekilde anlatıyoruz.

Android yazılımının her yıl yeni bir versiyonu daha çıkmaktadır. Bu versiyonlar genellikle tatlı isimlerini alıyor. Android KitKat, Android Lolipop, Android Marshmallow, Android Nougat, Android Oreo gibi pek çok Android sürümü söz konusu. Zaman zaman eski telefonlara da yazılım güncellemeleri geliyor ve bu güncellemelerden bazıları ile sürüm yükseltilebiliyor. Mesela bazı Android Marshmallow telefonlara güncelleme dağıtılmış ve bazı cihazlar Android Nougat ile tanışmıştı. Siz de herhangi bir yazılım güncellemenizin bulunup bulunmadığını kotnrol etmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin;

  • İlk olarak akıllı telefonunuzun menü kısmına girin ve oradan Ayarlar seçeneğini bulup dokunun.
  • Telefon Hakkında yazısını bulup dokunun.
  • Yazılım Güncellemeleri yazısını bulup dokunun.
  • Burada Yalnızca Wi-Fi Üzerinden Güncelle şeklinde bir uyarı görürsünüz. Tercihinizi nasıl arzu ediyorsanız o şekilde yapın. Eğer veri bağlantınızdan gitmesin istiyorsanız tik işaretli kalsın.
  • Alt kısımda bulunan Şimdi Kontrol Et yazısına dokunun.
  • Denetleniyor… şeklinde bir yazı gelecektir. Bir süre bekleyiniz. Ardından yazılım güncellemesi var ise adımları takip ederek yükleyebilirsiniz. Eğer güncelleme gelmemişse o halde ‘Telefonunuz İçin Hiçbir Güncelleme Yok’ şeklinde bir uyarı alırsınız.

 

Etiketler:
Huawei P50 Pro 4G Teknik Özellikleri Belirlendi
Android Telefonlarda Önbellek Temizliği Yapmak
Xiaomi Mi Mix 4 Gizli Selfie Kamerası İle Gelecek
Galaxy A52 Güvenlik Güncellemesini Hızlıca Aldı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)