Android Silinen Mesajları Geri Getirme Yöntemi

Fahri Gün 04 Mar 2018 Mobil 585  0

Telefonumuzdaki mesajları bazen istemeden silebiliyoruz. Eğer önemli mesajlarınızı sildiyseniz geri getirebileceğiniz etkili bir yöntem var. Hazırladığımız yeni makalemizde bu yöntem ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Silinen mesajları geri getirmek için kullanacağımız yazılımın ismi Android Data Recovery. Windows işletim sistemi bulunan bilgisayarınıza bu uygulamayı yükleyin.

Akıllı telefonunuzdan USB Debugging seçeneğini aktif ederek cihazınızı etkinleştirin. Bunun için yapmanız gereken şey ise Ayarlar > Telefon Hakkında yolunu takip ederek Model Numarası yazısının üzerine gelip 7 kez ard arda dokunmak. Böylece Developer Options yani Geliştirici Seçenekleri işlevinin gözükmesini sağlayacaksınız. Geliştirici Seçenekleri kutucuğunu işaretleyerek aktif hale getirin.

Şimdi tekrar bilgisayarınıza dönün ve Android Data Recovery uygulamasını açıp telefonunuzu bilgisayara henüz bağlamadıysanız bağlayın. Messages seçeneğini seçin ve Android telefonunuzdan erişim iznini verin.

Tarama yapılacaktır bir süre beklemeniz gerekli. Ardından da size bir liste halinde hangi mesajların bulunduğu, durumu bildirilecektir. Kurtarmak istediğiniz mesajları seçin ve sağ alt taraftaki Recovery butonuna tıklayın.

İşlemimiz bu kadar. Eğer Android Data Recovery programını kullanmak istemiyorsanız başka bir programla da yapabilirsiniz. Mesela Dr.fone Toolkit uygulaması da bu iş için uygundur.

İki uygulamanın arayüzü birbirine çok benziyor fakat yine de Dr.fone Toolkit ile yapmak isteyenler için kısaca anlatalım:

Yukarıdaki gibi Ayarlar > Telefon Hakkında kısmına girerek Model Numarası yazısının üzerine 7 kez ard arda dokunun. Böylece Geliştirici Seçenekleri yazısı çıkacaktır. Geliştirici Seçenekleri yazısını işaretledikten sonra şimdi Dr.fone Toolkit programını indirin ve açın. Uygulamayı çalıştırdıktan sonra akıllı telefonunuzu USB ile bilgisayara bağlayın ve uygulamaya gerekli izinleri verin.

Dr.fone Toolkit ana ekranı üzerinde Data Recovery işaretine tıklayın ve akıllı telefonunuz ile etkileşimini tekrar kontrol edin. Bağlandıktan sonra program üzerinde Messages yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin ve sağ alttan Next’e tıklayın.

Şimdi çıkan ekranda Standart Mode seçeneğini seçin ve tarama işleminin tamamlanmasını bekleyin. Bir süre sonra karşınıza silinen mesajlarınızın listesi çıkacaktır. Geri getirmek istediklerinizi seçip sağ alttan Recovery butonuna tıklayarak geri getirin.

Etiketler:
iPhone 12 Serisinde Sık Karşılaşılan Sorunlar
Galaxy M51 One UI Güncellemesi Ülkemizde Aktif Oldu
Telefonlarda Kullanabileceğiniz En İyi Fit Yaşam Uygulamaları
Apple iPhone 5s ve 6 İçin Güncelleme Yayınladı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)