Ağda Kayıtlı Değil Sorunu Çözümü

Fahri Gün 13 Kas 2023 İnternet 44  0

İçeriğimizde Android telefonlarda meydana gelebilmekte olan Ağda Kayıtlı Değil hatasının ne olduğuna ve nasıl çözülebileceğine ilişkin olarak bilgilere yer veriyoruz.

Android akıllı telefonlarda yaygın olarak görülmekte olan ağda kayıtlı olmama hatası can sıkıcı hatalardan biridir ve bu hatanın birden fazla nedeni bulunabilmektedir. Doğru adımlar uygulandığı taktirde ise basitçe çözülebilmektedir.

Ağda kayıtlı değil hatasının oluşma nedenleri arasında SIM kart arızalanması, yanlış şebekenin seçilmesi, SIM kartın yanlış bir şekilde konumlandırılarak takılması, sistemsel internet sorunları veya yazılım hataları örnek gösterilebilir. Dolayısıyla internete bağlanmaya çalıştığınız zaman ağda kayıtlı olmadığına dair hata alıyorsanız o halde bazı yöntemleri uygulamanız gerekiyor:

Ağ ayarlarının sıfırlanması

İlk olarak Android cihazınızın Ayarlar ekranını açınız. Sonrasında Yedekle ve Sıfırla sekmesine tıklayıp, ardından Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneğine giriniz ve onaylayarak işleminizi tamamlayınız.

Operatörün manuel seçimi

Ağda kayıtlı olmama sorununa neden olan unsurlardan biri operatörün yanlış seçimi olup, ilk olarak Ayarlar bölümüne gidiniz ve ardından kablosuz bağlantı ve diğer ağlar sekmesine geçiş yapınız. Sonrasında mobil ağ seçeneğine tıklayıp operatör bölümüne giriniz. Cihazınız operatör araması yapacak olup, hizmet aldığınız operatörün seçimini yapınız. Ardından Ağ Kayıt Edildi yazısı geldiğinde telefonunuzu tekrar başlatınız.

Güvenli mod

Sorunun çözümü noktasında cihazınızı güvenli modda çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Modellerin güvenli mod ile başlatılması için farklı tuş kombinasyonları bulunmakta olup, bu nedenle telefonunuzun modelini aratarak güvenli moda hangi tuş kombinasyonlarıyla geçiş yaptığını görmeniz mümkündür.

Tehlike : IMEI klonlaması

Cihazları adeta kullanılamaz hale getirmekte olan IMEI klonlaması sizin de başınıza gelmiş olabilir. IMEI, 15 haneden oluşmakta olan telefonun kimlik numarasıdır ve bazı kişiler tarafından kopyalanabilir. Bunu kontrol etmek için e-Devlet sistemi kullanılabilir. Cihazınızın çalıntı olup olmadığını e-Devlet üzerinden IMEI numarasını sorgulamak suretiyle öğrenebilirsiniz. IMEI numarasının kopyalanması cihazda pek çok probleme yol açmakta olup, ağ problemleri bunlardan sadece biridir ve bu ciddi bir problemdir.

Google Bard Hakkında Bilgiler
Julia Programlama Dili Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Genç Yaşta İntihar Eden Bilgisayar Dehası : Alan Turing
İnternetten Öğrenilebilecek Yetenekler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)