Zoom’u Kullanma Yöntemi

Fahri Gün 27 May 2020 Teknoloji 479  0

Yeni yazımızda son günlerde oldukça popüler olan Zoom uygulamasının nasıl kullanılacağı konusuna değinmekteyiz. İşte ayrıntılar…

İlk olarak Zoom resmi internet sitesine girip Sing Up Free butonuna basın ve doğum tarihinizi girip Continue butonuna tıklayın. Sonrasında mail adresinizi yazıp Sing Up butonuna tıklayın. Böylece üyelik adımınızı tamamlamak için girmiş olduğunuz mail adresine bir kod gönderilecektir. Mail adresinize gelen kodu girip üyeliğinizi aktif ettikten sonra tekrar internet sitesine yönlendirileceksiniz çünkü üyelik bilgilerinizi tamamlamanız gerekecek.

Şifre girerek üyelik oluşturun

Şifreyi de girip üyeliğinizi tamamladıktan sonra artık diğer kişileri uygulamaya davet edebilir veya bu aşamayı geçerek direkt olarak Zoom kullanım sürecine başlayabilirsiniz. Start Meeting Now butonuna bastığınız zaman otomatik bir şekilde toplantı sayfası açılacak olup bundan sonraki aşamada dilerseniz tarayıcı üzerinden devam edebilecek, dilerseniz de uygulama sürümünü indirerek Zoom uygulamasını kullanmaya başlayabileceksiniz.

Uygulama Sürümü

Zoom uygulamasını indirdikten sonra yüklemeyi yapınız. Büyük olasılıkla uygulamayı açtığınız zaman giriş bilgileriniz otomatik olarak girilecektir. Eğer otomatik girilmiyorsa biraz uğraşarak kendiniz girebilirsiniz. Uygulama içerisinde yeni bir toplantı başlatmak için New Meeting butonuna basmanız yeterlidir. Böylece doğrudan kameranız açılacak olup , başlatmış olduğunuz videolu görüşmeye diğer insanları davet etmeye başlamak için ekranın sol üst kısmında bulunan i butonuna basın. İnvitation URL’in karşısında bulunan linki kopyalayıp arkadaşlarınıza yollayın. Böylece arkadaşlarınız linke tıkladıkları zaman başlatmış olduğunuz konferansa dahil olacak.

Schedule

Zoom içerisinde Schedule kısmından belli bir saate toplantı ayarlayabilmeniz mümkündür. Share SCreen fonksiyonu ise ekranın paylaşılmasına yardımcı olmaktadır.
Etiketler:
Netflix Hesabını Deaktif Etme Yöntemi
Dennis Ritchie Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Abandonware Anlamı ve Hakkında Bilgiler
Analog Cihazlar Hakkında Bilgiler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)