Zagat Platformu Yakın Zamanda El Değiştirebilir

Fahri Gün 04 Oca 2018 İnternet 307  0

Bir süredir Google çatısı altında olan Zagat internet sitesi, yakın zamanda el değiştirebilir. İddialara göre Google, söz konusu internet sitesini satmayı planlıyor.

Teknoloji devi Google’ın geçmişi uzun yıllar öncesine dayanıyor. Şirket, kurulduğu yıldan bu yana çok fazla atılım yaptı. Teknolojinin hemen hemen her kategorisinde aktif olan Google, zamanında Zagat isimli bir şirket almıştı. Zagat, restoranların puanlandığı yüksek ziyaretçi kapasitesine sahip bir internet sitesi. Bu site, Amerika’nın en büyük restoran rehberlerindendir.

Google, satın almayı tam olarak 2011 yılında gerçekleştirdi. Zagat’ın satıldığı rakam ise 151 Milyon Dolardı. Google, şirketi satın alırken Google Haritalar servisi ile entegre bir şekilde kullanmayı planlamıştı. Fakat yeni yıla girdiğimzi şu günlerde artık stratejilerinde değişiklik yapmışa benziyor.

Zagat internet sitesini satmak isteyen Google, böylece enerjisini farklı bir kategoriye daha rahat vermenin yanında kasasını da dolduracak. Ancak Google’ın Zagat internet adresi için biçtiği fiyat bilinmiyor. Zagat, hali hazırda Google Haritalar ile entegre bir şekilde kullanılıyor. Bu gelişmelerin ardından şimdi gözler Google tarafından yapılması beklenen açıklamaya çevrildi.

Etiketler:,
Kaliteli İçerik Üretmenin İpuçları
Google Play Store’un Yeni Bir Sürümü Çıktı
Facebook Bir Gizlilik Açığının Çok Geç Olmadan Önüne Geçti
Google, Chrome 70 Tarayıcısıyla Birlikte Rahatsız Olunan Bir Özelliği Kaldırıyor

Yorum Yapmayı Unutmayın :)