Yüksek Boyutlu Videoları Göndermek İçin Kullanabileceğiniz Yöntemler

Fahri Gün 10 May 2019 İnternet 306  0

Günümüzde video çözünürlükleri artık bir hayli yüksek. Bu durumda uzun bir videoyu arkadaşınıza veya iş icabı birine göndermek istediğinizde sıkıntı yaşayabilirsiniz. Yeni içeriğimizde bu konuya değineceğiz.


Yüksek boyutlu bir videoyu başkasına göndermek için kullanılabilen mesajlaşma uygulamaları tam olarak verim sağlayamayabiliyor. Pek çok uygulama için maksimum dosya boyutu 25 MB olarak nitelendiriliyor. Bu mail servisleri için de geçerli.
Bu içeriğimizde yüksek boyutlu dosyaları göndermek için kullanabileceğiniz araçları değerlendiriyoruz.


ZIP Dosyası Yapıp Gönderme


Yüksek boyutlu dosyaları aktarabilmek için kullanılabilen ZIP, bir dosyanın sıkıştırılmış sürümüdür. Dolayısıyla yüksek boyutlu dosyaları ZIP yaparak çok daha düşük boyutlu hale getirebilirsiniz.
ZIP dosyası hazırlamak için ilk olarak sıkıştırmak istediğiniz videonun üzerine gelip sağ tıklayın. Gönder > Sıkıştırılmış Klasör tıklayın. Videoyu e-posta aracılığıyla gönderebilmek için dosya boyutunun 25 MB ile sınırlı olması gerektiğini unutmayın.


Bulut Servislerinden Yararlanma


Bulut depolama hizmetleri sayesinde yüksek boyutlu videoların gönderimini gerçekleştirebilirsiniz. Mesela Google kullanıcıya 15 GB kadar alan sunmaktadır. Bu ücretsiz alan içerisine yüklemeler gerçekleştirerek bulut servisi aracılığıyla sağlayabilirsiniz.


Apple Cihazlarında Gönderim


Eğer bir videoyu farklı bir Apple cihazına göndermek isterseniz AirDrop kullanmanızı önerebiliriz. Bu araçta kullanıcıya herhangi bir üst sınır sunulmamaktadır. Yani göndereceğiniz dosyanın boyutu AirDrop için önemli değildir. Ayarlar > Genel > AirDrop adımlarından sonra ilk olarak göndereceğiniz kişiyi daha sonra da videoyu seçerek göndermeyi yapın.


Android Cihazlarda Gönderim


Android işletim sisteminde yüksek boyutlu video göndermek için ya bulut depolama hizmetleri ya da ücretsiz üçüncü taraf uygulamalarından yararlanmanızı öneriyoruz. Örneğin yüksek boyutlu aktarımlar için 50 GB’a kadar limiti bulunan Send Anywhere uygulamasını kullanabilirsiniz. Daha düşük sınır yeterliyse WeTransfer uygulamasını da kullanabilirsiniz. Bu uygulama ile 2 GB’a kadar dosya gönderimi yapabilirsiniz. Pushbullet uygulamasını da kullanabilmeniz mümkün. Bu uygulama da 1 GB’a kadar gönderimleri desteklemektedir.
Instagram Forstalk Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Facebook’un sahibi olan Mark Zuckerberg hakkında bilinmesi gerekenler
Instagram Üzerinden Ürün Satmak İsteyenlere Tavsiyeler
En İyi GIF Yapma Siteleri

Yorum Yapmayı Unutmayın :)