YouTube Otomatik Video Oynatmayı Kapatma Yöntemi

Fahri Gün 05 Kas 2017 İnternet 744  0

YouTube kullanırken isterseniz otomatik video oynatma özelliğini kapatabilirsiniz. Böylelikle kotalı internet kullanıyorsanız güzel bir tasarruf yapmış olursunuz.

Popüler sosyal medya platformlarından YouTube’da otomatik video oynatma özelliği kotayı ciddi manada sömürüyor. Çünkü YouTube’da videolar olabilecek en yüksek çözünürlükte otomatik olarak başlatılıyor ve videoların süresi de fazla olunca haliyle kota sorunu yaşanıyor.

Otomatik video özelliğini kapatmak ise son derece basit. Özelliği kapatabilmek için YouTube sitesine girip herhangi bir videonun üzerine tıklayın. Video çalmaya başladıktan sonra sağ tarafta bulunan Sıradaki yazısının yanında Otomatik Oynat seçeneği göreceksiniz. Otomatik Oynat seçeneğini Kapalı hale getirdiğiniz taktirde artık siz istemedikçe yeni bir video otomatik olarak açılmaz.

Öte yandan isterseniz videonun hangi çözünürlükte oynatılacağını da ayarlayabilirsiniz. Bunun için çalan videonun sağ alt köşesindeki çark simgesine tıklayın ve ardından Kalite yazısına tıklayıp çözünürlüğü düşürün. Eğer kota sıkıntınız var ise 360p ideal olacaktır. Tabii büyük bir monitöre sahip değilseniz…

Etiketler:
Hepsiburada Müşteri Hizmetlerine Hemen Bağlanma Yöntemi
En Fazla İnternet Tüketen Mobil Uygulamalar
Chrome Dosya İndirme Hatasını Giderme Yöntemi
İnternet Tarayıcısına Bulaşan Virüsleri Temizleme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)