Windows 10 Görev Çubuğunun Konumunu Değiştirme Yöntemi

Fahri Gün 05 Kas 2017 Bilgisayar 993  0

Windows 10 işletim sisteminde görev çubuğunuzun konumunu basit bir şekilde değiştirebilirsiniz. Aşağıdaki anlattıklarımızı inceleyerek görev çubuğunun yerini değiştirmeyi öğrenebilirsiniz.

İlk olarak görev çubuğunun ne olduğunu anlatayım; Görev çubuğundan kastım başlat menüsünün ikonu, arama çubuğu ve Microsoft Edge, dosya yöneticisi gibi çeşitli uygulama kısayollarının bulunduğu, saatin, klavye dilinin, sesin, internet bağlantısı ikonunun yer aldığı bir Windows materyalidir.

Windows 10’daki görev çubuğunu bir yerden bir yere taşımak son derece basit. Normalde bildiğiniz gibi görev çubuğu alt kısımda yer alıyor ve paralel şekilde uzanıyor.  Bunu değiştirmek için görev çubuğunun üzerine gelip sağ tıklayın ve Görev Çubuğunu Kilitle seçeneğini bulup üzerine bir kez tıklayın. Bunu yaptığınızda varsayılan olarak kilitli olan çubuğun kilidi kalkacaktır.

Kilit kalktığında da çubuğun üzerine basılı tutup konumlandırmak istediğiniz yere sürükleyip bırakmanız yeterlidir.  Mesela sol tarafta dik bir şekilde konumlandırmak istiyorsanız çubuğun üzerine basılı tutup monitörünüzün soluna doğru sürükleyip bırakınız.

Bilgisayarın iPhone’u Görmemesi Sorununu Çözme Yöntemi
Klasör Şifrelemek İçin Kullanabileceğiniz Programlar
Kaliteli ve Şık Gözüken 5 Mousepad Önerisi
Laptop Hızlandırma Yöntemleri

Yorum Yapmayı Unutmayın :)