Word Dosyasını Programsız Olarak Küçültme Yöntemi

Fahri Gün 27 May 2019 İnternet 278  0

Günümüzün en çok kullanılan ofis uygulaması Microsoft Word, metinlerimizi yazıp kaydettiğimiz bir servis olup, yeni içeriğimizde Word üzerindeki bir işlemle alakalı size detaylı bilgiler sunacağız.


Word belgesi hemen hemen her bilgisayarda bulunan, metin dosyalarını kaydettiğimiz önemli programlardan biri. Metin dosyaları genellikle yalın metin halindeyse oldukça düşük boyutlara sahiptir ancak bazen bazı metin dosyaları o kadar uzundur ki belgenin alışılmadık dosya boyutlarına ulaşmasına neden olacaktır. İşte bu gibi nedenlerden ötürü Word belgesinin dosya boyutunu küçültme işlemine başvurabiliriz.

Sıkıştırma ile kolayca yapabilirsiniz


Word belgesinin dosya boyutunu ufaltabilmek için yapılabilecek şeylerin ilki sıkıştırma yoluna gitmektir. Bunun için bazı web araçlarını veya direkt olarak üçüncü taraf yardımcı uygulamaları kullanabilirsiniz. Bu uygulamalar ile bir Word belgesinin dosya boyutunu kolay bir şekilde düşürebilirsiniz.

İşleme başlayalım


Resimli word belgesi küçültmekten bahsedecek olursak; Boyut düşürmek istediğimiz Word belgesini açalım ve dosyada yer alan herhangi bir görsele gelip tıklayın ve üstte yer alan menüden Biçim butonuna tıklayın ve Resimleri Sıkıştır seçeneğine tıklayarak devam edin. Daha sonra açılan pencerede Yalnızca Bu Resme Uygula ve Resimlerin Kırpılan Kısımlarını Sil seçeneklerinin yanındaki işaretleri kaldırın.

Çözünürlük ve diğer ayarlar


Şimdi de alt kısımda yer alan Çözünürlük listesinden E-Posta seçeneğini seçip Tamam butonuna tıklaıp dosyanın kaydını gerçekleştirin. Çözünürlük listesinden yapacak olduğunuz ayarları ihtiyacınıza göre değiştirebilmektesiniz. Örneğin e-posta çözünürlüğü ile çok düşük boyutlara indirebilmek mümkün.
Stalk Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Reklam Engelleme Uygulamalarının Her Reklamı Engellememesinin Nedenleri
Facebook Üzerindeki Fotoğraf ve Videoları Farklı Platforma Aktarma Yöntemi
Instagram’da Daha Fazla Takipçi Kazanmada Hashtag Kullanımının Önemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)