Windows Karma Gerçeklik Cihazlarına İlgi Giderek Artıyor

Fahri Gün 03 Oca 2018 Teknoloji 470  0

Windows Karma Gerçeklik başlıklarına olan ilgi son dönemde epey yoğunlaştı. Bu durum gerçeklik teknolojisinde yeni bir dönemi işaret ediyor olabilir.

Windows karma gerçeklik cihazları, rakiplerine göre çok geride ilk önce bunu bir belirtmemiz lazım. Ancak son zamanlarda Windows karma gerçeklik cihazları ile ilgili yaşanan gelişmeler Microsoft açısından epey umut verici. Şirket, bu ay pazar payını az da olsa arttırmayı başardı.

Steam kullanıcıları ilgi duyuyor

Şu an hali hazırda Steam kullanıcılarının çoğu HTC Vive ve Oculus Rift cihazlarını tercih ediyor. Windows karma gerçeklik başlıkları ise onları çok geriden takip ediyor. Öyle ki Kasım ayında Windows karma gerçeklik başlıklarını kullanan Steam oyuncularının sayısı genel yüzdenin sadece 2.2’lik bir payını kapsıyordu. Ancak Aralık ayı sona erdiğinde Steam’de Windows karma gerçeklik başlıkları kullanım oranı %4.4’e çıktı. Bu her ne kadar ufak bir rakam gibi gözüksede sadece bir ayda %100 büyümeyi işaret ediyor.

Bu önemli başarının arkasından Microsoft, sanal gerçeklik alanındaki pazar payını arttırabilmek için çeşitli çalışmalar yapmalı. Karma gerçeklik başlıkları henüz yeni bir teknoloji olup 17 Ekim tarihinde oyunculara sunulmuştu. Windows Phone alanında başarısız olan Microsoft, bu kez ipi baştan sağlam tutarak sanal gerçeklik alanında önemli bir ivme kazanabilir.

Etiketler: ,
Samsung Health Uygulaması Hakkında Bilinmesi Gerekenler
VLC İçin Pratik Kısayollar
Atlas Aldığı Güncellemeyle 1.5 Sürümüne Kavuştu
Epic Store’a Heyecan Verici Bir Özellik Eklendi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)