Windows 10 Tasarımı Xbox Konsollarında

ibrahim KIZILIRMAK 08 Ağu 2017 Oyun 694  0

Yazılım devi olarak bildiğimiz Microsoft, yazılımlarını işletim sistemleri teknolojileri için geliştirmekler olarak sunmaya devam ediyor. Teknoloji devinin bu noktada yeni seri işletim sistemlerinin bir bir güncellenmeye devam ettiğini görüyoruz. Sık aralıklarla yayınlanan yeni güncellemelerle beraber Windows 10 işletim sistemini çok daha başka bir pozisyona getiren Microsoft’un tüm bu değişiklikleri şimdi de oyun konsolları için düşündüğü ortaya çıktı. Markanın yaptığı son açıklamalar sonrasında Windows işletim sisteminde kullanılan hızlı arayüz sisteminin artık Xbox konsollarına da dahil edileceği belirtildi. Bunun için izlenecek yol haritası ve değişikliklerde şimdiden kullanıcılara aktarılmış durumda.

Windows 10 Fluent Sistemi Artık Xbox Serisinde

Windows işletim sisteminin Fluent olarak adlandırılan uygulama ekranı dizaynının artık Xbox konsollarına geleceği açıklandı. Bunun için yapılacak olan değişikliklerin ise çoktan düzenlenmiş olduğunu da belirtelim. Yeni düzenlemelerle beraber sisteme gelen değişikliklerden ise biraz daha detaylı olarak bahsetmek gerekiyor. Yeni arayüz sistemi sayesinde kullanıcıların menüleri sekmeler halinde görebileceği belirtiliyor. Sadece analogları kullanarak kullanıcıların sekmeler arasında kolaylıkla gezinmeleri mümkün kılınacak. Menüler arasındaki geçişler böylelikle çok daha kolay bir şekilde sağlanabilecek. Ayrıca menü geçişleri de hızlandırılmış olacak. Bunun yanı sıra tabii ki tasarım kısmında da yenilenmiş bir arayüz kullanıcıları karşılayacak.

Windows 10 Fluent Sistemi

Yeni arayüz sistemi sayesinde de kullanıcıların hemen her araca çok daha kolay erişim sağlanmalarının önü açılmış olacak. Hem daha hızlı hem de daha kullanışlı olacak olan meniler sayesinde kullanıcılar tüm etkinlikleri anında da görüntüleyebilecek.

Eski tasarımlara göre çok daha başarılı olduğu görülen yeni Xbox tasarımının birçok bölümünün özelleştirilebilir kriterlere sahip olduğunu da ekleyelim. Kullanıcılar bu sayede istedikleri gibi tüm menüler üzerinde de özellikleri düzenleyebilecek.

Şu an için kararlı sürüm olarak yayınlanmamış olan yeni arayüz sisteminin Alfa versiyon olarak ise yarın yayına gireceği açıklandı. Beta geliştirme hesaplarına sahip olan Xbox kullanıcılarının bu yeni sürümü şimdiden test edebileceklerini de belirtelim. Ayrıca kullanıcıların kararlı sürüm içinde çok uzun süre beklemelerine gerek kalmayacak. Bunun için de Microsoft açıklamalarında gerekli ifadeler yer alıyor.

Alanında En Popüler Oyun Olan ETS 2 İndirime Girdi
Play Store Platformunda Ülke Değiştirme Yöntemi
Pawn of the Dead İncelemesi
Little Nightmares 2 İncelemesi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)