Tüvtürk Araç Muayene Randevusu Alma Rehberi

Fahri Gün 24 Haz 2022 Teknoloji 321  0

Bu içeriğimizde Tüvtürk istasyonlarından muayene yaptırabilmek için nasıl randevu alınabileceğine ve diğer detaylara değiniyoruz.

Günümüzde trafikte kullanılan araçların güvenlik kurallarına uygun olup olmadığını denetlemek için mevcut olan araç muayenesi sistemi, her araç için zorunlu olarak kabul edilir. Kimi araçlar türüne göre bu muayeneye 2 yılda bir, kimi araçlar ise her yıl girer.

Araçlar fabrika çıkışı olarak belirli güvenlik kurallarına uygun bir yapıda sürücülerin kullanımına sunulmaktadır ancak zaman içerisinde çeşitli güvenlik sorunları yaşanabilmektedir. Trafikte kullanılan araçların güvenlik açıkları olmadan, sağlam yapıda olduğunu gösteren en önemli unsurlardan birisi Tüvtürk muayenesidir.

Araç muayene randevusu alma yöntemi :

Tüvtürk üzerinde araç muayene randevusu alabilmek için masaüstü veya mobil cihazınızı kullanabilirsiniz. Bununla ilgili olarak internet tarayıcısı aracılığıyla resmi siteyi, dilerseniz de mobil uygulama sürümünü kullanabilirsiniz. İnternet sitesinden randevu alabilmek için ilk olarak e-devlet resmi internet sitesini açınız. Sonrasında arama çubuğuna Tüvtürk yazınız ve aratınız. Ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı / TÜVTÜRK Muayene Randevu Kayıt sonucuna tıklayınız ve istenilen bilgileri doğru ve güncel olacak şekilde giriniz. Sonrasında araç muayenesi gününü, muayene tarihini seçiniz. Randevu özetini kontrol edip randevunuzu onaylayınız.

Böylece e-devlet üzerinden kolay bir şekilde TÜVTÜRK araç muayene randevusu alabilmeniz mümkündür. Ancak eğer e-devlet yöntemini kullanmak istemiyor, çağrı merkezini arayarak randevu almak istiyorsanız bunu da yapabilirsiniz. 0850 222 88 88 numaralı TÜVTÜRK Çağrı Merkezi’ni aramanız gerekmekte olup, aradıktan sonra görevlinin sizden istediği bilgileri sözlü olarak paylaşmanız gerekiyor. Böylece muayene randevunuz oluşturulmuş olacaktır.

Muayene randevusunu iptal etme yöntemi :

Oluşturmuş olduğunuz Tüvtürk araç muayene randevusunu iptal etmek için Tüvtürk araç muayene randevusu sayfasına girin. Ardnıdan plaka numaranızı yazarak ruhsat seri numaranızı yazınız. Muayeneyi yaptıracağınız yeri seçmenizin ardından devam butonuna tıklayarak iptal etmek istediğiniz randevuyu bulunuz ve İptal Et butonuna tıklayarak iptal etme işlemini onaylayınız. Bu adımlara benzer adımları yine TÜVTÜRK mobil uygulaması üzerinden uygulayabilirsiniz. Eğer internet sitesi veya uygulama kullanmak istemiyor iseniz o halde iptal işlemini 0850 222 88 88 numaralı Tüvtürk’e ait çağrı merkezini arayarak yapmanız gerekmektedir.

Almış olduğunuz muayeneye ilişkin sorgulama yapma yöntemi :

İlk olarak Tüvtürk plaka sorgulama sayfasını açınız ve ardından plaka numaranızı yazınız. Sonrasında muayene rapor numaranızı yazarak güvenlik kodunu giriniz. Sonra da Sorgula butonuna tıklayarak randevunuza ilişkin olarak detayları görebilirsiniz.

Etiketler:
Netflix Hesabını Deaktif Etme Yöntemi
Dennis Ritchie Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Abandonware Anlamı ve Hakkında Bilgiler
Analog Cihazlar Hakkında Bilgiler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)