SlimDrivers Programına İlişkin Bilgiler

Fahri Gün 23 Haz 2022 Teknoloji 198  0

Yeni yazımızda sürücü güncelleştirmeleri yapmaya yarayan SlimDirvers programına ilişkin olarak bilinmesi gerekenlere değinmekteyiz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Bilgisayarların hızlı ve uyumlu bir şekilde çalışabilmesi için sürücü güncelleştirmelerini zamanında uygulamak gerekmekte olup, bu güncelleştirmelerin kullanıcı tarafından elle her zaman uygulanabilmesi mümkün olmuyor. Genelde güncellemelerin geç uygulanması sorunu söz konusu olabiliyor ve bu da sorun teşkil ediyor. İşte bu noktada SlimDrivers gibi programlar devreye giriyor.

Yazılım güncellemeleri uygulanması için yaygın olarak kullanılan programlardan biri olan SlimDrivers hem basit hem de kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Bunun yanında bilgisayarınızda yüklü olan sürücülerde hata var ise bunları da kontrol ederek düzeltebiliyorsunuz.

SlumDrivers programı, Slimware Utilities tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir programdır. Windows işeletim sistemine sahip olan bilgisayarlarda sürücüleri otomatik olarak bularak güncellemeye imkan tanımakta olan üçüncü taraf bir yazılımdır.

Basit ve aynı zamanda kullanıcı dostu arayüzü bulunmakta olan SlimDrivers yazılımı, ana tip sürücülerin tümünü bulut teknolojisini kullanarak son sürüm ve güncellemeleri bulmakla kalmaz, aynı zamanda bilgisayarda yüklü olan sürücülerde bir hata olması durumunda bunları da kontrol ederek düzeltmeye imkan tanır. Boyutu çok düşük olduğu için tüm bilgisayarlarda depolama alanı sorunu olmaksızın kullanılabilmektedir.

SlimDrivers programını kullanabilmek için ilk olarak yükleme dosyasını resmi kaynak aracılığıyla indiriniz ve kurulumunu gerçekleştiriniz. Ardından yazılımı çalıştırınız ve tarama seçeneklerini kendinize göre özelleştirmenizin ardından tarama işlemini başlatınız. Sonrasında da güncellemeleri yükleyerek işleminizi tamamlayınız.

Güvenli bir yazılım mı?

SimDirvers programının üçüncü taraf bir yazılım olduğunu yani direkt olarak güvenli denilemeyeceğini, her üçüncü taraf uygulamada olduğu gibi bunun da risklerinin olduğunu belirtmek gerekiyor.

Bu arada biz bu tarz programlar kullanmaktansa elle güncellemeler uygulamanızı öneriyoruz ancak günümüzde neredeyse kimse güncellemeleri takip ederek zamanında yüklemiyor ve bu gibi durumlarda otomatik olarak güncelleme yapmaya yarayan bu tarz programlar oldukça işe yarıyor.

Etiketler:
Abandonware Anlamı ve Hakkında Bilgiler
Analog Cihazlar Hakkında Bilgiler
Motor Yağı Konusunda En Başarılı Markalar
Artırılmış Gerçeklik Tanımı ve AR Kullanılan Oyunlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)