TP-Link Deco X60 Modem İnceleme

Fahri Gün 01 Eki 2020 İnternet 232  0
Yeni yazımızda TP-Link Deco X60 modemini masaya yatıyoruz. İşte Deco X60 ile ilgili bilinmesi gerekenler… TP-Link markasını ülkemizde modem kategorisinde yakından tanıyoruz. TP-Link, çok geniş alanlarda kesintisiz ağ bağlantısı kurabilmek için tasarlanan Deco X60 modemiyle kendisini göstermişti.

Ne gibi özellikler sunuyor?

Yeni Deco X60 modelinde 5 GHz bandında 2400mbit bant genişliği sunulmakta olup ürün Wi-Fi 6 destekliyor.  2.4 GHz bandında 574 Mbit bant genişliği sunan modem toplam 3000 Mbit’e kadar kablosuz ağ bant genişliği sunabiliyor.Onlarca cihaza MU-MIM, OFDMA teknolojileri ile kesintisiz bir şekilde hizmet sunabilen modem, ağa bağlı cihazların ne kadar bant genişliği talep ettiğini ölçüp ağ bağlantısını paylaştırıyor.  Sade , şık bir tasarım yapısına sahip olan Deco X60 modemi  Android, IOS desteğine de sahip.

Deco uygulaması

Modemle alakalı olarak Deco isimli uygulamayı Anadroid veya IOS işletim sistemli cihazınıza yükleyip Türkçe olarak kullanabiliyorsunuz. Deco uygulamasının alt kısmında 3 ana bölüm yer almakta. En başta ana ekran,  sonra Homecare bölümü geliyor. Ebeveyn kontrolü, antivirüs, QoS hizmet kalitesi ayarlarını gerçekleştirebiliyorsunuz.  Ebeveyn kontrolü fonksiyonu, çocuğunuzun kullandığı cihazlar için geçerli olmak üzere çeşitli internet sitelerini engelliyor.  Deco uygulaması çok detaylı özellikler sunuyor ve oldukça pratik bir uygulama ancak aynı şeyi tplink.deco.net adresinden ulaşabildiğiniz modem arayüzü için söyleyemeyeceğiz. Arayüz belki de bilinçli olarak son derece sade ve özelliksiz olarak geliştirilmiş.

Ev ve ofisler için uygun

Deco X60 modemi hem ufak ofisler hem de evler için kullanılması uygun bir ürün. Kapsanan tüm noktalarda aynı kablosuz ağ bağlantısının sunulmasını sağlamakta. Kullanıcı hareket ettiğinde farkında dahi olmadan baz istasyonundan ötekine bağlanır ve arama veya internet hızında kopmalar yaşanmaz. Bu durum mesh ağları için de geçerlidir. Evin farklı noktalarına yerleştirilen Deco üniteleri aynı ağ bağlantısı yayınlayıp kör noktalar meydana gelmesinin önüne geçmektedir.

Sonuç

Netice itibariyle Deco X60 modemi epey geniş alanlarda geçerli olması ile ofislerde de kullanılabilecek bir modem olup kablosuz ağ standartlarını destekleyen gelişmiş bir Mesh sistem kurmak için kullanılabilecek güzel bir seçenek.
Etiketler:
Twitter Hesabını Linkedin Hesabına Çevirme Yöntemi
Stalk Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Reklam Engelleme Uygulamalarının Her Reklamı Engellememesinin Nedenleri
Facebook Üzerindeki Fotoğraf ve Videoları Farklı Platforma Aktarma Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)