TMNT: Shredder’s Revenge incelemesi

Fahri Gün 13 Eyl 2022 Oyun 376  0

Yeni yazımızda TMNT: Shredder’s Revenge video oyununu inceliyoruz. İşte incelememize ilişkin tüm ayrıntılar…

Mercenary Kings tarafından geliştirilen ve DotEmu tarafından yayınlanan bir video oyunu olan TMNT: Shredder’s Revenge, Nintendo Switch, PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X için çıkışını gerçekleştiren çoklu oyuncu destekli bir yapımdır.

Mutasyona uğramış olan 15-16 yaşlarında dört tane Ninja kaplumbağanın hikayesini anlatan oyunda  bu kaplumbağaların hocaları Splinter sensei kendisi de mutasyona uğramış bir faredir. Bu farenin sahibi, baş kötü Shredder tarafından öldürülmüş olan bir dövüşçüdür ve fare eski sahibini izlerken öğrendiği ninjitsu yeteneklerini bir alt jenerasyon olan kaplumbağalara aktarmaktadır ve kaplumbağalar da Shredder’i ve ordusunu alt etmeye çalışmaktadır. Animasyon tarzı, müzik, düşmanlar, hepsi 90’lardaki TMNT olan TMNT: Shredder’s Revenge yapımı 16 Haziran 2022 tarihinde Steam ve daha pek çok platform üzerinde yayınlanmıştı.

Dosya boyutu 700 MB olan oyun uygun fiyat etiketiyle de dikkat çekmişti. Grafik ayarı olmayan, zaten 16 bit olan oyun da iki mod bulunuyor. Bunlardan biri Story mod olup diğeri Arcade modudur. Arcade modunda tek jeton ile üç tane canınız bulunmakta olup canınız bitince her şey bitmekte ve tekrar başlamak zorunda kalıyorsunuz. Bu iki moddan canınızın istediğini seçtikten sonra, karakter seçim ekranı açılıyor. Sonra da karakter seçimi yapıyorsunuz.

Karakter seçmenizin ardından yanınıza arkadaş seçmek isterseniz davet edebiliyor veya internet üzerinde rastgele bir insanla oynayabiliyorsunuz. 2 – 3 kişi ideal oyuncu sayısı olarak gözükmektedir çünkü fazla oyuncu olduğunda bu kez ekran karmaşıklaşıyor.

Hikaye modunu seçerseniz çizgi filmdeki karakterleri bularak kurtarmaktasınız ve size çeşitli görevler vermekteler. Toplam 10 karakter seviyesi yer almakta olup, 10 levelde genel itibariyle can sayısını artırmak, yaşam çizgisini azaltmak v.b. gerçekleştirebiliyorsunuz. Karakterlerin toplamda 21 farklı  tipe sahip hareketi bulunuyor ve hareketlerin bazıları seviye atlamanızla beraber ortaya çıkıyor. Her karakterin oynanışı diğerinden farklı olup farklı varyasyonlar sağlanabiliyor.

Karakter animasyonları ve genel animasyon çeşitliliği olarak iyi bir oyun olup, düşman çeşitliliğinin de fazla olduğunu belirtmek gerekiyor. Oyunun mod çeşitliliği bakımından ise fazla zengin olmadığının altını çizmek gerekiyor.

Sonuç

TMNT: Shredder’s Revenge gayet başarılı bir oyun ve 90’lı yıllarda bir çocuksanız size nostaljik çok güzel anlar yaşatacak bir yapımdır. Özellikle orijinal seriye sadık kalması ve detaylı animasyonlarının olması ile gayet iyi bir oyun. Dövüş hissiyatı konusunda da başarılı olduğunu belirtmek gerekiyor. Yani kısacası oynayın oynattırın!

İnceleme Notu : 9.10 / 10

Nier Automata Oyununa Yüzde 60 İndirim Geldi
Hellblade Steam’de 3 Dolara Düştü!
GTA 5’de Arabanın Üstünü Açma Yöntemi
Assassin’s Creed Shadows Artık Sipariş Verilebiliyor!

Yorum Yapmayı Unutmayın :)