Teknolojinin Gelişimiyle Daha Popüler Olacak Meslekler

Fahri Gün 29 Tem 2020 Teknoloji 458  0

Yeni yazımızda teknolojinin hızlı gelişimi ile birlikte önümüzdeki süreçte daha da popüler olacak olan meslekleri ele alıyoruz. İşte detaylar…

3D Yazıcı Uzmanı

3D yazıcılar şu an her ne kadar çoğunlukla oyuncak yapımında kullanılıyor olsada 3D tasarım yazılımlarıyla beraber geliştirilen bu teknoloji kullanıcıların ufkunu genişletip yeni çeşitlilikler sunabilir. Bu sebeple önümüzdeki süreçte 3D yazıcılara olan ihtiyaç artabilir.

Drone Sürücülüğü

Drone yalnızca birkaç yıldır var olan bir cihaz olmasına rağmen günümüzde drone cihazlarına olan ilgi giderek artmakta. Drone teknolojisinin yakında daha da gelişmesi ve artık drone cihazlarının insan ve kargo taşıması beklenmekte. Bu doğrultuda drone pilotlarına ihtiyaç olacak. Drone pilotluğu başlı başına güçlü bir meslek haline gelecek.

Elektrik

Ülkemizde ve dünyada son zamanlarda yenilenebilir enerjiye yoğun bir ilgi söz konusu. Otomotiv sektörünün elektrikli araçlara yönelmesi özellikle Avrupa ülkelerinde elektrik ihtiyacını artırmış durumda. Özellikle de su, rüzgar gibi yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik sağlanmaya çalışılıyor. Dolayısıyla elektrik , elektronik kategorisi önümüzdeki süreçte , geçmişte olduğundan daha da fazla ilgi görebilir.

Yapay Zeka Destekli Sağlık Çalışanı

Hastalığın teşhisi ile ilgili son zamanlarda yapay zekanın önemli bir katkısı olduğunu biliyoruz. Yapay zekanın doğru tespitlerinin sayısının artması tıp ve mühendislik bilgilerine sahip tekniklerlerin de sayısının artmasını sağlayacak olup, ameliyatların otomatize şekilde olması adına yapay zeka destekli sağlık teknikeri mesleği revaçta olacak.
4D Baskı Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Nanobotlar Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Yazılım Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Rüzgar Türbinleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)