Teamviewer Nedir? Uygulamanın Öne Çıkan İşlevleri

Fahri Gün 28 Ağu 2017 Teknoloji 1.776  0

Teamviewer, bilgisayarlar arası kontakt yapmanızı sağlayan önemli bir yazılımdır. Teamviewer sayesinde biri sizden çok uzakta olsa dahi sizin bilgisayarınıza bağlanıp bilgisayarınızı kontrol edebilir veya siz onun bilgisayarına bağlanabilirsiniz. Yani uzaktan erişim sağlayan bir programdır.

Bu program genellikle yardım amaçlı çok kullanılır. Mesela siz bilgisayarınızda bir şey yapmak istiyorsunuz ancak hata alıyorsunuz veya nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz. Bu gibi durumlarda bilgisayarınızı bu işten anlayan bir dostunuza Teamviewer aracılığı ile emanet edip işinizi onun halletmesini sağlayabiliyorsunuz. Veya aynı şekilde karşı tarafın yardıma ihtiyacı varsa sizin onun bilgisayarına girmenize izin veriyor ve masaüstünden tıpkı kendi bilgisayarınızmış gibi kullanabiliyor, yardım edebiliyorsunuz.

Tabii Teamviewer uygulamasının işe yaradığı tek şey yardım konusu da değil. Mesela uzaktan bilgisayarınıza erişip bir şey yapmanız gerekiyor. Bunun için bu uygulamayı kullanabiliyorsunuz. Örnek verecek olursak; Ev bilgisayarınıza iş yerinizden bağlanabilir ve dosya aktarım işlemleri v.b. işlemler gerçekleştirebilirsiniz. Teamviewer bu gibi şeylere yarayan son derece pratik bir uygulamadır.

Teamviewer Tehlikeli Mi?

Uygulamanın herhangi bir tehlikesi yoktur. Sizin ID gibi bilgilerinizi yalnız siz görebilirsiniz ve bilgisayarınıza bağlanacak olan kişilere de ancak siz onay verebilirsiniz. Ve isterseniz erişim izni olan kişiler ile contact koparıp mevzu bahis ID bilgileri değiştirebilir veya kişiyi  yasaklayabilirsiniz.

Office Dosya Düzenlemeleri iOS Üzerinde de Ücretsiz Oldu
EMUI 11 ile Sunulan Özellikler
WhatsApp Web Kullanırken Yararlanabileceğiniz Klavye Kısayolları
Adobe Alternatifi Programlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)