Origin Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Fahri Gün 29 Ağu 2017 Oyun 869  0

Origin, tıpkı Steam gibi bir online oyun platformudur. Bu platform üzerinden oyunlar satın alabilirsiniz ve Origin’e bağlı olarak oynayabilirsiniz. Origin’i bilgisayarınıza indirip daha sonra çalıştırıp üyelik açıyorsunuz. Üyelik bilgileriniz ile giriş yaptıktan sonra mağazasından online olarak oyunlar satın alabiliyorsunuz.

Steam varken neden bunu kullanayım ki? Dediğinizi duyar gibiyim. Steam her ne kadar çok daha fazla kullanılan bir platform olsada Origin de günden güne gelişiyor ve üstelik EA oyunlarını içeriyor. EA Games tarafından tasarlanan bir platform olduğu için bazı popüler oyunları Steam’de değil ancak Origin’de bulabilirsiniz. EA Games, kendisini koruyabilmek amacıyla Origin uygulamasına özel bazı oyunlar saklı tutuyor ve bunun yanında önemli indirimler de yapıyor. Böylelikle pek çok insan Origin kullanmaya başladı. Öte yandan bir bilgisayarda hem Origin hem de Steam’e sahip olabilirsiniz. İki platformda da üyelik açmak ücretsiz.

Origin de diğer platformlar gibi CD key mantığıyla çalışıyor. Uygulama üzerinden bir oyun satın aldığınızda kayıtlı mail adresinize bir mail yollanıyor ve o mailde CD Key bilgileriniz yazıyor. CD Key’i kopyalayarak Origin uygulamasından ürün ekliyorsunuz ve böylelikle oyununuz indirmeye hazır hale geliyor. Bunu yaptıktan sonra oyun sonsuza kadar sizin oluyor ve giriş bilgileriniz ile giriş yaptığınız her cihazda ürünü kullanabiliyorsunuz. Ancak tabii CD Key’in tek kullanımlık olduğunu da hatırlatmamızda yarar var. Yine de örneğin bir bilgisayar format attığınızda ve oyun silindiğinde bilgisayar Origin indirip kayıtlı kişisel bilgileriniz ile giriş yaptığınızda yine oyunu kütüphanenizde görüyorsunuz ve istediğiniz cihaza rahatlıkla indirebiliyorsunuz.

Etiketler: ,
Days Gone PC Sürümü İncelemesi
FIFA 21 için muazzam indirim!
Alanında En Popüler Oyun Olan ETS 2 İndirime Girdi
Play Store Platformunda Ülke Değiştirme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)