Google Adsense Kabul Edilmek İçin Önemli Şartlar

Fahri Gün 29 Ağu 2017 Webmaster 821  0

Eğer bir internet siteniz varsa ve Google Adsense reklamları eklemek istiyorsanız bildiğiniz gibi başvurduğunuzda Google ilk önce internet sitenizi mercek altına alıyor. Hem sitenize ziyaretçi gelip gelmediğini hem de kalitesini, Google politikalarına uygun olup olmadığını inceliyor. Bu doğrultuda Google Adsense ağına kabul edilmek için sitenizi uygun hale getirmeniz gerekiyor.

Google Adsense başvurunuzun kabul edilebilmesi için aşağıdaki şartları sağlamalısınız;

  1. Telif hakkı Google için oldukça önemli. Özellikle ücretli ürünleri ücretsiz olarak sitenizde yayınlamıyor olmanız gerekiyor. Telif hakları dendiğinde aklınıza sadece ücretli şeyleri ücretsiz yayınlamak da gelmesin. Mesela başka bir sitenin içeriğini kopyala yapıştır yapmak da fikri ve sinai haklara yani telif hakkına girebilir. Haliyle sitenizde telif haklarına saygı göstermemişseniz Google Adsense kabul edilmeniz mümkün değil.
  2. Google Adsense platformu; Yetişkin sitelerine, bahis sitelerine, aşırı şiddet içeren özellikle ameliyat görüntüleri gibi görüntüler içeren sitelere reklam  vermez.
  3. Siteniz belli bir süredir açık olmalı ve günlük belli bir ziyaretçisi olmalı. Hiç hit almayan bir siteye veya gelecek görmediği bir siteye reklam vermez. Çünkü böyle bir site Google’ın ve haliyle reklam verenlerin işine yaramaz. Yani sitenizi içeriklerle doldurmadan, belli bir aşamaya ulaşmadan Google Adsense başvurusu yapmak yerine önce içerikleri doldurup belli bir hit alıp o şekilde başvurunuzu gönderin. Zaten siteniz hit almıyorsa Google Adsense başvurunuzu kabul etse dahi reklamlarınızı kimse görmeyeceğinden bir gelir elde edemeyeceğiniz için başvurmanızın acelesi yok.
  4. Sitenin sahibi ve iletişim yolu, ekibi varsa ekipteki kişilerin isimleri ve iletişim yolları bir sayfa oluşturularak belirtilmelidir ve bu sayfa ana sayfa üzerinden linklenmelidir. Aynı şekilde hakkımızda sayfası oluşturup site ve siteyi oluşturan kişi veya kişiler hakkında biraz bilgi verebilirsiniz. Ancak bu tarz sayfalarda yanlış bilgiler vermenizi pek tavsiye etmeyiz.
  5. Sitenizin aktif bir site olması önemlidir. Yani sık sık kapalı kalmayan, saldırılara uğramayan, sunucu problemleri yaşamayan bir site daha çabuk kabul edilebilir.
  6. Sitenizi içerik olarak doldurup o şekilde başvuru yapın. Mesela 100+ özgün içerik olması başvurunuzun kabul edilmesi için önemli bir artıdır.

Bu altı maddeye uygun davrandığınızda ufak istisnalar haricinde Google Adsense başvurunuz kabul edilecektir. Hayırlı olsun.

Etiketler: ,
WordPress’e Katkıda Bulunmanın Yöntemleri
Blogdan Para Kazanabilmek İçin Uygulanabilecek Yöntemler
Etkili Bir Alan Adı Oluşturmak İçin İpuçları
İyi Bir Blog Yazarı Olabilmenin Şartları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)