Steam’de Oyun Oynamadan Kart Elde Etme Yöntemi

Fahri Gün 10 Eki 2021 Oyun 67  0

Bu içeriğimizde Steam platformunda oyun oynamadan nasıl kart düşürülebileceği hakkında bilgiler vereceğiz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Günümüzün en çok kullanılan oyun sanal mağazalarından Steam üzerinde birbirinden farklı çok sayıda oyun bulunuyor. Steam aynı zamanda kart sistemi de sunmakta olup, oyun oynadıkça kart kazanma mantığı üzerine kurulu. Oyunda elde ettiğiniz kartları satabilme şansınız da oluyor.

Steam Koleksiyon Kartları ismi verilen özel Steam kartlarını dilerseniz hatıra olarak saklayabilir, dilerseniz de Steam topluluk pazarında satabilirsiniz. Bu kartlardan elde edebilmek için her oyunu belli bir saat oynamanız gerekmekte veya topluluk pazarından satın almalısınız. Ancak oyunlara saatlerce vakit harcamadan kart elde etmenin de yöntemleri bulunuyor.

Steam’de oyun oynamadan kart elde edebilmek için harici uygulama kullanmak gerekiyor ve Steam şu an için bunu illegal bir yöntem olarak görmüyor. Biz de yazımızda bu yüzden sizlerle paylaşacağız.

Kullanılan programlardan en popülerlerinden biri Idle Master olup, bu program son sürümüyle hızlı ve güvenli bir şekilde kart elde edebilmenizi sağlamaktır. Bunu yapabilmek için ilk yapmanız gereken uygulamanın GitHub sayfasına girmek ve ardından ilgili zip dosyasını bilgisayarınıza indirmek. Bu aşama sürecinde Windows Güvenlik Duvarı veya varsa antivirüs programını deaktif hale getirmelisiniz çünkü bu programlar IdleMaster uygulamasını virüs olarak algılayabilmekte.

Dosyayı indirip herhangi bir klasöre çıkardığınız zaman bilgisayarınızda Steam açık durumda ise Idle Master Extended uygulamasını çalıştırın. Uygulama penceresinde Steam is running ibaresi var ise Sign-In butonuna basın. Steam kullanıcı adı ve şifrenizi girin. Program ana pencereye dönecek olup, bundan sonraki süreçte arkanıza yaslanarak Idle Master programının kartları elde etmesini beklemeniz yeterli. tüm kartların elde edilmesiyle beraber uygulama uyarı verecek ve tüm kartlar envanterinize dahil edilecektir.

Çalışırken oyuna girmeyin

Idle Master programı aktif haldeyken Steam üzerinden oyun açmamanız gerekiyor çünkü oyun açarsanız uygulama kart elde edemiyor.

Etiketler:
İnternet Kafelerin Vazgeçilmez Oyunları
Bir Kez Daha Oynamak İsteyeceğiniz 5 RPG
Çıkışı 2022 Yılına Ertelenmiş Olan PlayStation 5 Oyunları
Life is Strange : True Colors İncelemesi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)