Akıllı Saat ile Akıllı Bileklik Arasındaki Farklar

Fahri Gün 11 Eki 2021 Teknoloji 550  0

Bu içeriğimizde akıllı saatler ile akıllı bileklikler arasındaki farklılıklara değinmekteyiz. İşte konuya ilişkin ayrıntılar…

Giyilebilir cihazlar günümüzde bir hayli yaygın hale geldi. Bu hususta en popüler olan iki ürün akıllı bileklikler ve akıllı saatler olup, iki ürün de günümüzde benzer fiyatlardan satılıyor. Peki akıllı saatler ve akıllı bileklikler arasında fonksiyonları bakımından ne gibi farklılıklar bulunuyor?

Akıllı saat ile akıllı bileklik arasında yer alan en bariz farklılık, birisi arama yapabilirken diğerinin sadece bildirim göstermesidir. Yani iki üründen aynı performansı beklemek mümkün değildir. Kullanıcının bir ürün satın almadan önce hangisinin kendisi için en uygun olacağına karar vermesi gerekiyor.

Akıllı bileklikler daha çok sağlık ve spor hizmetleri için kullanılıyor. Aynı zamanda sahip oldukları niteliklere göre alarm kurma, müzik çalma gibi fonksiyonlara sahip olabiliyorlar. Ancak dediğimiz gibi en temel fonksiyonları kalori takibi, kalp hızı ölçme gibi fonksiyonlar oluyor. Aynı zamanda kronometre, spor gibi özel modları bulunuyor. Akıllı bileklikler genel itibariyle su geçirmez oluyor. Bu da yine spor yaparken terlediğinizde sorun yaşamamanızı sağlıyor.

Akıllı saatler ise genel olarak daha fazla özellik sunmasıyla biliniyor. Örneğin arama görüşmesinden SMS göndermeye kadar pek çok destek sunuyor. Sağlık ve spor alanlarında da kullanılabilen ürün ile mesafe ölçer, rota takibi, spor modları, stres seviyesi ölçümü, kalori takibi gibi fonksiyonlardan yararlanabiliyorsunuz. Aynı zamanda konuşabilme, arama yanıtlama gibi fonksiyonlara da genelde sahip oluyorlar.

İki ürün arasındaki temel farklara değinecek olursak, akıllı saatlerin günlük kullanım açısından daha uygun ürünler olduğunu söyleyebiliriz. Bileklik modelleri ise biraz daha özel kısma kayıyor. Yani amacınız eğer spor gibi özel aktiviteler için kullanmaksa akıllı bileklik almanız daha iyi olacaktır ancak daha fazla özellik istiyorsanız o halde akıllı saatleri tercih etmelisiniz.

Etiketler:
Python İndirme ve Kurma Yöntemi
Dijital Göz Yorgunluğundan Korunma Rehberi
ChatGPT İnternet Erişimi Verme Yöntemi
AirPods’u MacBook’a Bağlama Rehberi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)