Bir Kez Daha Oynamak İsteyeceğiniz 5 RPG

Fahri Gün 08 Eki 2021 Oyun 240  0

Bu yazımızda oynamayı bitirdikten sonra bir kez daha oynamak isteyeceğiniz kadar iyi olan 5 RPG oyunundan bahsedeceğiz. İşte o oyunlar…

RPG oyunları günümüzde son derece sevilen bir tema olup, bir yandan da geliştirilmesi zor olan oyunlar olduğunu ifade etmek gerekiyor. Çünkü bir RPG oyununu oynamaya devam etmek için içinize sinmesi gerekiyor. Bazı rol yapma oyunları (RPG) var ki oynadıktan sonra tadı damağınızda kalıyor ve bir kez daha oynamak istiyorsunuz. İşte yeni yazımızda sizlere o oyunlardan bazılarından bahsetmek istedik.

Bitirdikten Sonra Tekrar Oynamak İsteyeceğiniz 5 RPG :

Fallout New Vegas

En iyi RPG oyunlarından biri olarak bilinmektedir. Yeniden oynama hevesini veren en önemli unsur ise faction sistemidir. Oyun içerisinde sendikalar bulunmakta olup hangisine katılmak istediğinizi kendiniz seçiyorsunuz ve yaptığınız seçimler oyunda oldukça önemli. Sendikaların bazılarının fikir ve idealleri oldukça farklı ve her sendika farklı yollar denediğinden oyunu tekrar oynayıp farklı seçimler yaptığınız zaman farklı bir deneyim yaşıyorsunuz.

The Witcher 3

Geralt of Rivia ile dolu harika bir evren sunan The Witcher serisinin son oyunu olarak 2015 yılında piyasaya sürülen The Witcher 3, gerek hikayesi , gerek grafikleri ve oynanışı ile çok iyi bir deneyim sunmuştu. Oyunda yaptığınız seçimler hikayeyi etkiliyor ve bu durum finale bile yansıyor. Aynı zamanda bir açık dünya oyunu olması da onun tekrar oynanabilirlik düzeyini artıran bir etki olarak karşımıza çıkıyor. Oynarken bıraktığı tadı çok seviyor ve bitirdikten bir süre sonra tekrar oynamak istiyorsunuz. Hatta pek çok oyuncu oyunu bitirdikten hemen sonra diğer sonuçları görebilmek için eski kayıt dosyalarına dönerek farklı seçimler yapıyor.

Dark Souls

Açık dünya tadındaki oyunlara farklı bir renk getiren ve özellikle bir dönem oyun dünyasına damgasını vuran Dark Souls serisinde hangi yöne gitmeyi seçerseniz farklı bir maceranın kapılarını aralıyorsunuz. Dark Souls oyununun en zorlayıcı yanlarından birisi ise oyunun save sisteminin alışılmışın dışında olması ve kaybettiğinizde zamanınızdan olmanız. Bitirmesi oldukça zor olan Dark Souls oyunları, buna rağmen özellikle kemik kitlesi tarafından çok seviliyor ve oyunu bitirdikten sonra ikinci , üçüncü kez oynamak isteyenler oluyor. Yani zor olduğu kadar albenisi olan da bir oyun olarak öne çıkıyor.

Final Fantasy 7

Köklü bir geçmişe sahip olan Final Fantasy serisinin kendi içinde pek çok oyunu bulunmakta olup, seri franchise olarak köklü bir geçmiş sunuyor. Dünyayı Sepiroth’tan kurtarmaya çalıştığınız Final Fantasy 7, sahip olduğu ögelerle bitirdikten sonra tekrar oynamak isteyeceğiniz türden bir oyun.

Baldur’s Gate

RPG oyunları arasında pek çok oyuna ilham kaynağı olmasıyla öne çıkan Baldur’s Gate, RPG türüne kendi bakış açısını katan ilk oyunlardan biridir. Pek çok oyun Baldur’s Gate yapımından esinlenilerek ortaya çıkarılmıştır. Oyunda görevleri birden fazla yöntem ile çözebilmektesiniz. Bu da oyunun tekrar oynanabilirlik seviyesini artıran önemli bir unsur olarak öne çıkıyor.

Etiketler:
LoL Maç Geçmişi İzleme Yöntemi
Repack Tanımı Hakkında Bilgiler
Battlefield 1 İçin Büyük Çaplı Yeni İndirim !
Hitman 2 Gold Edition İçin Büyük Bir İndirim Uygulandı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)