WhatsApp Sohbet Geçmişini Telegram’a Aktarma Yöntemi

Fahri Gün 07 Eki 2021 Teknoloji 202  0

Bu içeriğimizde WhatsApp üzerinde yer alan sohbet geçmişinizi nasıl Telegram uygulamasına aktarabileceğiniz ile ilgili olarak bilgiler vereceğiz.

Dünya üzerinde en fazla kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, bu unvanını uzun yıllardır elinde bulundurmakta olup, platform bu yılın başında yeni gizlilik sözleşmesi kararları nedeniyle eleştirilerin hedefi olmuştu.

WhatsApp gizlilik sözleşmesini protesto eden kullanıcılardan pek çoğu zaman içerisinde soluğu Telegram uygulamasında aldı. Çünkü Telegram , WhatsApp’a karşı kullanılabilecek en iyi alternatiflerden biriydi.  Peki Telegram’a geçen kullanıcıların WhatsApp sohbet geçmişini Telegram uygulamasına aktarma şansları var mı?

Sohbet geçmişini Telegram’a aktarma nasıl yapılır?

WhatsApp uygulamasında bulunan sohbet geçmişini dışarı aktarma seçeneği ile alıp daha sonra Telegram’a enjekte etmek mümkün. Hem Android hem iOS cihazlarda uygulanabilecek yöntemin nasıl yapıldığına değinecek olursak; İlk olarak sohbet geçmişini aktarmak istediğiniz hesabın WhatsApp uygulamasını açıyoruz. Sohbetler sayfası içerisine girerek dışarı aktarmak istediğiniz sohbet penceresini seçerek sağ üst kısımda bulunan Seçenekler menüsünün butonuna tıklıyoruz. Ardından Sohbeti Dışa Aktar seçeneğini seçiyoruz.

Sonraki adımla uygulama size “Medyasız veya medyayı dahil et” şeklinde iki seçenek çıkaracak olup, sohbet içinde yer alan ses kayıtları, fotoğraf ve videoları aktarabilmek için medyayı dahil etmeniz gerektiğinden medyayı dahil etme seçeneğini seçiniz. Sonrasında çıkan paylaşım menüsünden çıkan uygulamalar arasında Telegram’ı seçiniz.    Sohbet geçmişini aktarmak istediğiniz Telegram üzerinde bulunan sohbet penceresine giriniz. Ardından aktarmaya dair seçenek gelecek olup İçe Aktar komutunu vererek işleminizi başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Etiketler:
Metaverse Teriminin Anlamı ve Hakkında Temel Bilgiler
Apple Geliştirici Hesabını Ucuza Açma Yöntemi
Fotoğraflarda Arka Plan Silmek İçin Kullanabileceğiniz Araçlar
Net Framework Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)