Samsung Akıllı Saat Alanında Tekrar Google’a Dönebilir

Fahri Gün 21 May 2018 Teknoloji 314  0

Ünlü teknoloji şirketlerinden Samsung, akıllı saat kategorisinde yeni bir hedef belirlemişe benziyor. Samsung, akıllı saat yolculuğunda Google’ın işletim sistemi Wear OS’u kullanabilir!

Giyilebilir teknolojiye olan ilgi her ne kadar beklenen düzeyde olmasada giyilebilir teknolojinin önümüzdeki yıllarda vazgeçilemez bir hale geleceği iddia ediliyor. Sürekli daha da fazla özelliğe sahip olan giyilebilir cihazlar için gelecek parlak gözüküyor. Samsung, bu alanda faaliyet gösteren markalardan biri ve özellikle akıllı saat kategorisindeki aktivitesiyle dikkat çekiyor.

Samsung’un yakında Gear S4 akıllı saatini tanıtması bekleniyor. Söz konusu cihaz hakkında şimdiden pek çok sızıntı ortaya çıkarken, açığa çıkan son haber ise şok etkisi yarattı. Samsung’un, akıllı saat kategorisinde Google’ın Wear OS işletim sistemini kullanmaya başlayacağı iddia edildi. Samsung, bir süredir Tizen işletim sistemi ile mücadelesini sürdürmekteydi ve bu açıdan bakıldığında Wear OS ile bir ürün ortaya koymayı düşünmesi epey ilginç gözükyor.

Samsung, ilk akıllı saat çıkardığı zamanlarda Google’ın işletim sistemini kullanmıştı. Bu yüzden binevi geri dönüş yaptığını söyleyebiliriz. Fakat elbette kesin bilgi için Samsung tarafından yapılacak olan resmi açıklamalara ihtiyacımız var.

Samsung Health Uygulaması Hakkında Bilinmesi Gerekenler
VLC İçin Pratik Kısayollar
Atlas Aldığı Güncellemeyle 1.5 Sürümüne Kavuştu
Epic Store’a Heyecan Verici Bir Özellik Eklendi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)