Rise of Kingdoms İncelemesi

Fahri Gün 06 May 2019 Oyun 519  0

Rise of Kigndoms iOS ve Android platformunda kendisini göstermişti. Çoklu oyunculu bir yapıya da sahip olan oyun Lilith Games tarafından ortaya konuldu. Oyunun hem geliştiriciliğini hem yayıncılığını Lilith üstlendi.


Rise of Kingdoms ta geçtiğimiz yıl mobil cihazlar için çıkışını gerçekleştirmişti ve çıkışını yapmadan önce uzun bir süre geliştirme sürecinde kalmıştı. Oyun çıkış yaptıktan sonra pek çok güncelleme de aldı yani yalnız bırakılmadı.
Oyun strateji üzerine konulu bir savaş oyunu olup şehir kurma mekaniklerine sahip. Oyunda pek çok devlet de bulunuyor. Bunların içerisinde Osmanlı İmparatorluğu da yer alıyor.

Geniş strateji seçenekleri


Seçtiğimiz devleti geliştiriyor ve stratejiler uygulayarak kazanmaya çalışıyoruz. Oyun içerisinde mikro ödemeler de bulunuyor ve bu pek çok oyuncu için eleştirilecek bir durum. Çünkü Cevher isimli sanal para birimiyle mağazadan hızlandırma eşyaları satın alabiliyor ve böylece sizinle rekabet etmeye çalışan ancak mikro ödemeleri kullanmayan oyuncuların kolaylıkla önüne geçebiliyorsunuz.

Arkadaşlarınız ile daha eğlenceli

Bu oyunda takım çalışması önem arz etmekte. Arkadaş grubu ile oynamak özellikle mikro ödemeler kullanılmadığında daha avantajlı oluyor. Çünkü güçlü birliğiniz ile oyundan daha çok zevk alabilmeniz mümkün hale geliyor. Oyunda hem açık dünya savaşları hem de Osiris Savaşı yer almakta. Diğer oyuncuların haritada neler yaptığını, kimlerle karşı karşıya gelebildiğini de görebilmektesiniz. Oyuna tarihte yer alan gerçek komutanlar da dahil edilmiş ve bu komutanlar, süvari, piyade, okçu gibi sınıflara ayrılmış, Yani uzmanlaştıkları bazı alanlar bulunuyor.

Öne çıkan eksiler


Rise of Kigndoms’ta yer alan en büyük sorun mikro ödeme sistemi ile oyunun linç edilmiş olması. Çünkü uzun vadede mutlaka mikro ödeme harcanmasını gerektiren bir oyun. Aynı zamanda komutanların arasında bir güç dengesizliği de bulunuyor.

Öne çıkan artılar


Oyunun artılarına baktığımızda ise güçlü, güzel gözüken grafiklerinin bulunduğunu, gerçek zamanlı açık dünya mekaniğinin kuvvetli olduğunu, birlik ve komutan sisteminin oyuna renk kattığını söyleyebiliriz.
Etiketler:
The Witcher 3 Oynamayan Kalmasın! Sadece 15 TL Oldu!
LoL Maç Geçmişi İzleme Yöntemi
Repack Tanımı Hakkında Bilgiler
Battlefield 1 İçin Büyük Çaplı Yeni İndirim !

Yorum Yapmayı Unutmayın :)