Oyunlarda Karşılaşılan 3 Efsanevi Easter Egg

Fahri Gün 07 May 2019 Oyun 407  0

  Oyunları güzelleştiren, onlara farklı bir hava kazandırıp oyuncuya merak uyandıran easter eggler hakkında yeni bir içerik hazırladık. Bu yazımızda oyunlarda bulunan 3 efsanevi easter eggden bahsediyoruz.


Video oyunlarında easter eggler özellikle büyük bütçelerle hazırlanan oyunlarda sıklıkla karşımıza çıkmakta. Easter eggler bir oyunda yer alan gizli obje, oda, harita, şifreli bir mesaj veya bir hayalet bile olabilir. Yani beklenmedik, saklı olan ve sürpriz olarak karşınıza çıkan herhangi bir şey olabilir.
Peki bu zamana kadar ortaya çıkan en efsanevi easter eggler hangileri oldu dersiniz? İşte o anlar:


1-The Witcher 2 – Samanlıkta yatan ölü Altair


Easter eggler bazen bir başka oyun firmasına gönderme niteliğinde de olabiliyor. Bunu The Witcher 2’de net bir şekilde görebiliyoruz. Oyunda samanlıklardan birinde Assassin’s Creed serisinin ilk oyununun kahramanı olan Altair’in cansız bedeni bulunuyor. Hatırlarsanız Assassin’s Creed oyununda Altair yerden metrelerce yükseklikteki bir konumdan aşağıya samanların üzerine balıklama atlıyor ve bir sıyrık bile almıyordu. İşte The Witcher 2 oyununda bununla dalga geçilmiş. Geralt, Altair’in samanlıkta bulunan cansız bedenini gördüğü zaman ‘Asla öğrenemeyecekler’ diyor ve dalga geçiyor.


2.Portal’da yer alan gizemli Doug Rattman sığınağı


Valve’in ortaya koyduğu en başarılı oyunlardan biri olan Portal’da önemli bir easter egg bulunuyor. Söz konusu easter egge çok zor ulaşılıyor. Easter eggin temelini gizemli bir sığınak oluşturuyor. Yer alan gizemli sığınağın içerisinde oldukça tuhaf şeylerin döndüğünü hissedebiliyorsunuz. Ulaştığınız sığınak delirmiş birinin aklındaki kaosu duvarlara çizdiği fuak bir alan. Rattman ise bir bilim adamı. Onunla ilgili spoiler olmaması açısından pek bilgi vermeyeceğiz.

3.GTA V Koca Ayak


Böyle bir liste hazırlayıp da bu easter egge yer vermemek olmazdı doğrusu. GTA V oyununda yer alan easter eggler arasında en fazla dikkat çeken easter egg oluyor kendileri. GTA V’te Koca Ayak karakteri bulunuyor ve bu karakteri bulursanız onunla oyuna devam edebiliyorsunuz. Böylece normalde olduğundan çok daha farklı bir GTA deneyimi yaşayabiliyorsunuz.
Etiketler:
Anno 1800 Oynayanların İşine Yarayabilecek 5 Taktik
Kule Savunması Temalı 5 Video Oyunu
Scarlet Nexus İncelemesi
Game Builder Garage İncelemesi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)