PUBG En Başarılı Sonuç İçin Önerilen Ses İyileştirmeleri

Fahri Gün 13 Oca 2019 Oyun 663  0

PUBG gibi oyunlarda daha başarılı olabilmek için sesi iyi ayarlamanız gerekiyor. Hazırladığımız yeni içeriğimizde PUBG için en iyi ses seçeneklerinin neler olduğundan bahsedeceğiz.

Dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri olan PUBG, şu an yalnızca PC platformunda değil mobil cihazlarda da epey popüler bir hale geldi. Ancak kuşkusuz ki oyunun en keyifli oynandığı hal mouse ve klavye ile PC cihazınızla oynadığınız haldir ve iyi odaklandığınız sürece, doğru ekipmanlarla çok başarılı olabilirsiniz. PUBG oyununda sesleri daha iyi algılayabilmeniz başarı açısından son derece mühim. Bu yüzden oyunu oynamadan önce ilk olarak alabileceğiniz en iyi sesi almaya çalışmalısınız. Bunun için size önerimiz kaliteli bir ses kartı ve FPS oyunları için özel olarak üretilmiş kaliteli bir oyuncu kulaklığı satın almanız. Böylece oyunda en ufak detayları bile duyacaksınız. Kulaklığın 7+1 olmasına da özen gösterin çünkü bu sesin tam olarak nereden geldiğini anlayabilmeniz için çok önemli.

SFX kapatın

PUBG oyunu sırasında sesin PC’nin diğer aktiviteleri nedeniyle örneğin bildirimler nedeniyle kesilmesi, tüm maçı kaybetmenize neden olabilir. Dolayısıyla oyuna girmeden önce SFX eklentilerini kapatmanızı öneririz.

Önerilen ses seviyesi

Ayarlardaki ses seviyesi olarak ise en yüksek ses seviyesini öneriyoruz. Yani tüm ses seçenekleri 100 seviyesinde olmalıdır.

Yeterli bütçem yok ne yapmalıyım?

Elbette yukarıda önerdiğimiz kaliteli bir ses kartı ve kulaklık önerisi bütçesi uygun olmayan kullanıcıları çok zorlayacaktır. Dolayısıyla sınırlı bir bütçeye sahip oyuncular için bu iki donanımdan birini tercih etmelerini öneririz. Bize sorarsanız PUBG oyununda kulaklık ses kartından biraz daha önem arz etmekte. Çünkü ses kartları oyunda ufak iyileştirmeler sağlamakta ancak 7.1 FPS uyumlu kulaklık daha belirgin bir fark sağlamakta. Bazı kulaklıkların da kendiliğinden ses kartına sahip olduğunu hatırlatalım ancak onların fiyatları bir hayli pahalı oluyor.
Etiketler:
Cyberpunk 2077 Hakkında İşinize Yarayabilecek İpuçları
Siege Survival : Gloria Victis Nasıl Bir Oyun? İnceleme
Biomutant İncelemesi
Snopy Direksiyon Seti Tavsiyeleri

Yorum Yapmayı Unutmayın :)