WhatsApp Hesabını Görüntülü Konuşma Aramalarına Kapatma İşlemi

Fahri Gün 12 Oca 2019 Mobil 351  0

WhatsApp uygulamasında eğer görüntülü arama almak istemiyorsanız aramaları kapatmanızın bir yöntemi var. Hazırlamış olduğunuz yeni makalemizde detaylarıyla değindik. İnceleyerek hemen öğrenebilirsiniz.

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, önümüzdeki süreçte de bu iddiasını sürdürecek gibi gözüküyor. WhatsApp üzerinde sevdiklerinizle görüntülü konuşmalar gerçekleştirebiliyorsunuz ancak eğer görüntülü arama özelliğini kullanmak istemiyor ve bu konuda bir çağrı almaktan rahatsız oluyorsanız o halde görüntülü arama özelliğini kapatabiliyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken şey uygulama izinleri ile oynamak.

İlk olarak Android işletim sistemi için anlatalım:

Ayarlar ekranını açın ve oradan da Uygulamalar listenize girip WhatsApp’ı bulup üzerine dokunun. Uygulama İzinleri sekmesine gelin ve Kamera izinin yanında yer alan düğmeyi kapalı konuma getirin. Böylece WhatsApp uygulamasının kameraya erişimini kapatmış olursunuz ve görüntülü konuşma yapılması mümkün olmaz. Ancak şunu da hemen ifade edelim: Böyle bir ayar gerçekleştirdiğiniz zaman artık kamera ile ilgili hiçbir WhatsApp eylemini gerçekleştiremezsiniz. Yani durum paylaşımı yapmanız veyahut doğrudan WhatsApp aracılığıyla fotoğraf çekmeniz mümkün olmaz.

iOS için ise şu adımları uygulayın:

Aslında iOS işletim sisteminde de Android’inki ile neredeyse aynı adımları uyguluyoruz. iOS’te WhatsApp görüntülü konuşma özelliğini devre dışı bırakmak için İlk olarak Ayarlar’a girin ve oradan WhatsApp yolunu izleyin. Kamera seçeneğinin yanında yer alan tiki kapatın.
Etiketler:
BiP Hakkında Bilgiler
OnePlus 8 Serisi İçin Yeni Bir Güncelleme Çıktı
WhatsApp’a Alternatif Arayanların Kullanabileceği Mesajlaşma Uygulamaları
Realme Race Telefonunun Bazı Özellikleri Belli Oldu

Yorum Yapmayı Unutmayın :)