PS4’ün 5.0 Güncellemesi Neler Getiriyor?

Buğra Özçelik 10 Eki 2017 Oyun 650  0

Uzun süren bir Private Beta periyodunun ardından tüm PS4 ve PS4 Pro kullanıcıları 5.0 güncellemesini alabilir hale geldi. Çeşitli küçük iyileştirmelerin yanı sıra büyük yenilikler de bu güncelleme ile birlikte PlayStation kullanıcılarının beğenisine sunuldu. Bakalım bizleri hangi yenilikler bekliyor?

 

 

 

5.0 güncellemesi 375 MB boyutunda ve PS4 cihazınızı açtığınızda eğer internete bağlı ise otomatik olarak indirecektir.

 

 

Yeni güncelleme ile PS4‘ün çevrimiçi yayın yapma yeteneklerinde büyük iyileştirmeler yapıldı.  Örnek vermek gerekirse PS4 Pro kullanıcıları artık 1080p çözünürlükte ve 60 FPS kare hızında çevrimiçi yayın yapabilecekler. Tabi bunu yapabilmek için sahip olduğunuz internet upload hızınızın yeterli olması gerekiyor.

 

 

Ayrıca PS VR kullanıcıları da artık çevrimiçi yayın sırasında gelen mesajları ve yorumları simültane olarak görebilecekler. PS VR için gelen bir diğer yenilik ise 5.1 ve 7.1 virtual surround ses desteği.

Bunların yanı sıra PS4‘ün Arkadaş Listesi kısmında da yenilikler yapıldı. Örneğin artık birden fazla arkadaş listesi oluşturabileceksiniz.  Örneğin FIFA 18 oynadığınız arkadaşlarınız ile Grand Theft Auto V oynadığınız arkadaşlarınızı ayrı iki listede tutabileceksiniz. Ayrıca arayüzde de geliştirmelere yer verildiğini söyleyebiliriz.

 

 

Bildirimler de 5.0 güncellemesi ile iyileştirilen kısımlardan biri. Video izlerken ya da TV izlerken mesaj ve diğer bildirimleri görmezden gelebiliyorsunuz. Böylece film keyfinizi bölen bildirimler artık sorun olmaktan çıkıyor.

Sony ayrıca Ebeveyn Kontrölü üzerinde de çalışmış ve artık kullanıcılar yetişkin ise yetişkin hesabı değilse de çocuk hesabı ile cihazlarını kullanabilecek. Yetişkin hesabı için bir defaya mahsus kredi kartıyla 0.50$ tutarında bir ödeme yapmanız gerekiyor. Bakalım kullanıcılardan 5.0 güncellemesi ile ilgili herhangi bir sorunlu geribildirim olacak mı?

Etiketler: , , ,
Kodlama Bilgisi Olmadan Kullanabileceğiniz 5 Oyun Yapma Yazılımı
Android Telefonlarda Oynayabileceğiniz Ücretsiz Bağımsız Oyunlar
Hearts of Iron IV Etkileyici Bir İndirim Aldı
Marvel Karakterlerinin Bulunduğu 5 Mobil Oyun

Yorum Yapmayı Unutmayın :)