Google Play Store Yeterli Alan Yok Sorunu Çözüm Yöntemi

Fahri Gün 09 Eki 2017 Teknoloji 811  0

Google Play Store’da bir uygulama indirirken veya güncelleme yaparken yeterli alan yok hatası alıyorsanız bu içeriğimiz size faydalı olabilir.

Aslında herkes bu sorunun neden kaynaklandığını biliyor. Bu, telefonunuzda çok az depolama alanı kaldığına işaret eden bir sorundur. Google Play Store, varsayılan olarak her zaman dahili depolamayı dikkate alır. Sizin harici kartınız olsa bile ve içinde bolca boş alan olsa bile dahili depolama alanınız çok düşükse bu tarz hatalar almanız son derece doğaldır.

Bu gibi hatalarda benim size önerim dahili depolamanızda bulunan dosyaları harici depolama alanına taşımanızdır. Böylelikle varsayılan alanda büyük bir yer açabilirsiniz.

Alan olmasına rağmen aynı hatayı veriyor sebebi nedir?

Bazen mesela güncelleme yaparken güncelleme boyutunun 10 MB v.b. olduğunu görürsünüz ve depolama alanınızı kontrol ettiğinizde fazlasıyla yetecek kadar alan vardır ancak güncelleme sırasında yine bu hatayı alırsınız. Bunun nedeni de Google Play Store’un sınırının altında kalmanızdır. Hatırladığım kadarıyla bu sınır 500 MB. Yani 500 MB değerinden daha az bir depolama alanınız kaldıysa o uygulamayı boyutu düşük olsa dahi güncelleyebilmeniz mümkün değil. Aynı şey bir program indirirken de geçerli. Yani bu durumda dahili depolama alanınızı boşaltıp 500 MB seviyesinin üzerine çıkarmalısınız. Böylelikle işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Temizlik İçin Öneriler

Telefonunuzda bulunan gereksiz dosyaları, uygulama ön belleklerini temizleyerek bir nebze yer açabilirsiniz. Bunun için yardımcı uygulamalar kullanabilirsiniz. Mesela 360 Security gibi uygulamalar işinizi görecektir.

Sorununuz çözülmediyse yorum kısmından bize bildirin.

200 TL’den Düşük Olan İşe Yarar Teknolojik Ürünler
Bir Çocuğa Tablet Almak İçin En Uygun Yaş
TikTok Piyasa Değeri Hakkında Bilmeniz Gerekenler
MAC Adresi Engelleme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)