Oppo Band İnceleme

Fahri Gün 17 Eyl 2021 Teknoloji 595  0

Bu içeriğimizde Oppo Band ürününü masaya yatırıyoruz. İşte Oppo Band incelememiz hakkındaki detaylar… 

Akıllı bileklikler günümüzde giderek daha fazla yaygın hale gelmeye başladı. Çin merkezli teknoloji şirketlerinden Oppo, yeni ürünler piyasaya sürmekte olup, Oppo Band ürününü de giyilebilir cihaz kategorisi için çıkardı.  

Oppo Band ürünü pek çok fonksiyona sahip bir cihaz. Öncelikle 1.1 inç büyüklüğünde renkli AMOLED ekrana sahip olan cihaz, kandaki oksijen değerini, nabzı, uykuyu ölçme gibi önemli fonksiyonlara sahip. 

Kan oksijeni sensörü sayesinde kandaki oksijen değerinin sürekli izlenmesi sağlanmakta. Sensör kullanıcı uykudayken ürünün her saniye kandaki oksijen değerini izlemesini sağlamakta. Ürün kullanıcının daha sağlıklı bir uyku geçirebilmesine yardım ediyor. 

Oppo Band ürününde uyarı sistemi bulunmakta olup, nabız hızlandığı zaman bileklik titreşim yaymakta ve böylece kalp atışlarında bir düzensizlik olduğu ile ilgili olarak kullanıcıyı uyarmakta. Kullanıcının egzersiz yaptığı sıralarda da kalp atış hızını ölçüyor ve fitness hedefine ulaşabilmek için yeterli olacak tempoyu öğrenmenizi sağlıyor. İçerisinde 12 farklı egzersiz modu yer almakta olup, egzersiz verilerini takip edebilmek için kullanıcıların HeyTap Health uygulamasını edinmesi gerekiyor. Bu uygulama Play Store üzerinden edinilebilmekte. 

Akıllı bilekliğin 100 mAh bataryası bulunmakta olup şarj olması 1.5 saat sürüyor. Tam şarj ettikten sonra 10 gün kadar kesintisiz olarak kullanabilmeniz mümkün oluyor. 

Dilerseniz telefonunuzun bir uzantısı olarak da kullanabileceğiniz akıllı bileklik ile gelen mesajları ve arama bilgilerini alabilir, cep telefonunuz kaybolduğunda bulabilir veya müzik oynatıcılarını yönetebilirsiniz. 

Sonuç itibariyle oldukça işlevsel, bol özelliğe sahip bir ürün olduğunu, kullanıcıların tercih edebileceği seçenekler arasında yer aldığını belirtelim. 

Etiketler: ,
4D Baskı Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Nanobotlar Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Yazılım Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Rüzgar Türbinleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)