NVIDIA GeForce Experience Yazılımında Güncelleştirme Yapma Rehberi

Fahri Gün 04 Şub 2020 Teknoloji 218  0

NVIDIA denetim masası aracılığıyla güncelleştirme işleminin nasıl yapıldığına değiniyoruz. İşte güncelleştirme rehberi…

NVIDIA günümüzün önde gelen grafik kartı firmalarından biri olup sahip olduğu NVIDIA GeForce yazılımı ile kullanıcıların donanımlarının güncelliğini kontrol etmelerini ve yeni yazılım güncelleştirmelerini yapmalarını sağlamakta. Peki NVIDIA GeForce yazılımı aracılığıyla nasıl güncelleştirme yapılabilir? Haydi bir bakalım.

Otomatik Algılama

İlk olarak NVIDIA’nın GeForce Experience yazılımını çalıştırın. Eğer yazılım bilgisayarınızda henüz yüklü değilse kurun. Kurulum yapmak için setupu yükledikten sonra tıklayın ve Hızlı veyahut isteğe göre Özel seçeneğini seçerek İleri butonuna tıklayın. Yükleme tamamlandıktan sonra uygulamaya girin. Sürücü yüklemesi tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Böylece Experience donanım aygıtlarınızı algılayarak otomatik olarak güncelleştirmeyi gerçekleştirmiş olacaktır.

“Güncelleştirmeleri Kontrol Et” Komutu

Kullanabileceğiniz diğer yöntem de ekranın en üst kısmından Sürücüler bölümüne tıklayıp Sürücü sekmesinin sağ üst kısmındaki Güncelleştirmeleri Kontrol Et Seçeneğine tıklamaktır. Böylece en güncel sürücü sürümünü aratmış olacaksınız. Kontrol ederken en güncel sürücü yazılım sürümünü ve tarihini de görebilirsiniz. Sonrasında İndir seçeneğiyle Hızlı Kurulum butonuna tıklayıp bekleyin. Kurulum Tamamlandı uyarısı geldikten sonra sisteminizi yeniden başlatın. Böylece işlem tamam.
PS5 GameShare Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Honor V7 Pro Modeli Çıkışını Gerçekleştiriyor
Elektronik Komponent Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Popüler Çağrı Kaydı Uygulamaları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)