Microsoft Xbox Kontrol Cihazlarını Yeniledi

ibrahim KIZILIRMAK 02 Ağu 2017 Oyun 705  0

Yazılım devi olarak bilinse de donanım alanında da çalışmalar yapan Microsoft’un en çok öne çıkan çalışmalarından birisi de oyun konsolları. Bu alanda en başarılı firmalardan biri olarak gösterilen ve oyun konsolları için sürekli yeni adımlar atan firma, son olarak Xbox One X konsollarıyla geleceğini açıklamıştı. Oyun konsollarını yenileyeceğini açıkladıktan sonra firmanın mevcut oyun konsollarına da renk getirecek olan yeni çalışmalar yapmaya başladığını gördük. Teknoloji devinin bu noktada son adımı ise yenilenmiş Xbox kontrol cihazları oldu. Yenilenmiş Xbox kontrol cihazlarıyla beraber Xbox oyun konsollarına yeni bir renk getiren markanın şimdiden ilgi toplamayı başardığı da açıklandı.

Microsoft Xbox Kolları İçin Yeni Temalar

Oyun konsollarında kullanılan kontrol cihazlarında yenilenmeye giden markanın ilk olarak kontrol cihazlarının temasını yenilediğini gördük. Yeni renk seçenekleri ve yeni düzen sunan markanın 3 farklı renk seçeneği dikkat çekiyor. Bu renkler gelişi güzel olarak hazırlanmış olan renkler değil. Tamamen özel tasarımla hazırlandığı belirtilen ve bir nevi kamuflaj teması olarak sunulduğu görülen yeni kontrol cihazlarının ilk rengi okyanus gölgesi olarak adlandırılan renk seçeneği oldu. Bu renk seçeneğiyle beraber alt kısımda mavi/yeşil tonlarında bir renk kullanılırken üst kısımda ise tamamen siyah temanın uygulandığı görülüyor.

Xbox kontrol

Bir diğer modelde de volkan gölgesi rengi olarak karşımıza çıkıyor. Bu renk seçeneğinde de alt kısımda tamamen kırmızı bir renk kullanıldığı ve üst kısmında yine siyah temayla kullanıldığını görmekteyiz. Her iki modelde de parça ve özellik konusunda kesin değişiklikler dikkat çekmiyor. Yani teknik bir değişim söz konusu değil. Bunun yanı sıra yeni modellerin bir diğerinde de devriye teknolojisi adı verilen özel bir renk düzeni kullanıldığını hatırlatalım.

Bu üç modelin satış fiyatı konusunda da 70 dolar gibi bir rakam belirlendiği açıklanmış durumda. Fakat Avrupa pazarında ve ülkemizde fiyatların biraz daha değişiklikler gösterip 90 dolar seviyesine kadar çıkması gündemde. Bunun için resmi bir açıklama henüz gelmiş değil.

Cyberpunk 2077 Hakkında İşinize Yarayabilecek İpuçları
Siege Survival : Gloria Victis Nasıl Bir Oyun? İnceleme
Biomutant İncelemesi
Snopy Direksiyon Seti Tavsiyeleri

Yorum Yapmayı Unutmayın :)