Microsoft, Grove Music Uygulamasının Fişini Çekiyor

Fahri Gün 01 Haz 2018 Teknoloji 362  0

Dünyaca ünlü yazılım şirketlerinden Microsoft, Grove Music uygulamasını Android ve iOS’ta bir süredir askıda tutuyordu. Ortaya çıkan bilgilere göre uygulama artık tamamen kapatılacak.

Günümüzün popüler teknoloji şirketlerinden biri olan Microsoft, Grove Music uygulamasını uzun zamandır Xbox, Windows, Android ve iOS platformlarında sunuyordu. Fakat alınan bir karar neticesinde Grove Music uygulamasını artık sadece kendi bünyesindeki işletim sistemlerinde kullanmaya karar verdi. Netice itibariyle Android ve iOS işletim  sistemlerinde Grove Music devre dışı bırakılıyordu.

Microsoft, bugünden itibaren Android ve iOS sanal mağazalarından Grove Music indirilemeyeceğini, çünkü uygulamanın bu mağazalardan kaldırılacağını açıkladı. Aynı zamanda 1 Aralık tarihini de verdi. 1 Aralık tarihinden itibaren telefonunda hali hazırda Grove Music yüklü olan kullanıcıların da işlemlerini yapamayacağını açıkladı.

Eğer Android veya iOS işletim sisteminizde Grove Music uygulaması bulunuyorsa, içerisinde müzikleri 1 Aralık tarihine kadar başka bir platforma taşımanızı öneririz. Çünkü 1 Aralık’tan sonra uygulama çalışmayacak.

Microsoft neden böyle bir karar aldı?

Ünlü şirket Microsoft’un müzik yazılımını hem Android hem iOS’tan çekmesi epey şaşırtıcı gibi gözüksede aslında bunun altında bir strateji yatıyor. Microsoft’un Grove Music’i sadece kendi platformlarında kullanılabilen ayrıcalıklı bir uygulama haline getirmeyi hedeflediği ve bu yüzden böyle bir hamle sergilediği iddia ediliyor.

Etiketler: ,
FPS Ölçmek İçin Kullanabileceğiniz Programlar
İnternete Bağlı Cihaz Sayısının Artması Güvenlik Riskini de Arttırıyor
Docx Uzantılı Dosyayı Açma Yöntemleri
Adobe Reader Benzeri Ücretsiz PDF Uygulamaları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)