MacOS Cihazlarında Yeniden Başlatma Sorunu ve Çözüm Yöntemi

Fahri Gün 30 Oca 2020 Bilgisayar 347  0

MacOS cihazlarında sık meydana gelen sorunların başında gelen yeniden başlatma problemi yatıyor. Yeniden başlatma sorununu düzeltmek içinse şu unsurlara dikkat etmek gerekiyor.

MacOS cihazları zaman zaman çeşitli çökme problemleriyle gün yüzüne çıkabilmekte. Bu gibi durumlardan cihaz aniden yeniden başlatılabilmekte. Aniden kapanan veyahut yeniden başlayan bir MacOS ile ilgili onarma işlemi uygulamak için ilk olarak çevre birimlerini çıkartmanız gerekiyor. Özellikle de mikrofon ,kamera, kulaklık gibi sonradan bilgisayarınıza bağladığınız aygıtlardan sonra böyle uyarılar çıkıyorsa dikkat etmeniz gerekiyor. MacOS genellikle aniden yeniden başlatmalarda Your Computer Was Restared Because of a Problem şeklinde hata vermekte olup, çevre birimlerinden birkaçını çıkarıp o şekilde denediğiniz taktirde muhtemelen düzelecektir. Ancak elbette aldığınız bir çevre birim ürününü kullanmak isteyeceksiniz. Sorunu çözmek adına cihazınızın yazılım sürümünü güncellemeniz fayda sağlayabilecektir. Yine de düzelmezse ve ürünü kullanmakta kararlıysanız ürünün geliştiricisiyle veya Apple ile iletişime geçerek bildirimde bulunabilirsiniz.

Depolama Alanı Temizliği

Yeniden başlatma sorunu genellikle çökme kaynaklı olsada bazen depolama alanında neredeyse hiç yer kalmaması nedeniyle de MacOS cihazınız kapanabilir. Bu gibi durumlarda yapılması gereken şey depolama alanında daha fazla yer açmak adına yüksek boyutlu dosyaları tamamen silmektir.
Fotoğraflarda Arka Plan Silmek İçin Kullanabileceğiniz Araçlar
“Windows Bu Diske Yüklenemez” Hatasının Çözüm Yolları
Net Framework Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Öne Çıkan Excel Formülleri

Yorum Yapmayı Unutmayın :)