LoL Maç Geçmişi İzleme Yöntemi

Fahri Gün 08 Ağu 2022 Oyun 154  0

Bu içeriğimizde LoL oyununda maç geçmişi izlemek için uygulamanız gereken adımlara değinmekteyiz. İşte ayrıntılar…

League of Legends video oyunu son 10 yılda dünya çapında en büyük video oyunlarından biri olarak kendisini gösterdi. Ayda 130 milyon kadar oyuncuya ev sahipliği yapmakta olan League of Legends video oyununda maç geçmişi sistemiyle ilgilenen ciddi bir kitle bulunuyor.

LoL Maç Geçmişi İzleme Yöntemi

LoL oyununda maç geçmişini izlemek için uygulamanız gereken yöntemler bulunmakta olup, ilk olarak League of Legends hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmanızın ardından ikinci adım olarak sağ üst kısımdan Profil yazısını bulun ve Karşılaşmalar sekmesini açın. Karşılaşmalar kısmında son oynamış olduğunuz 20 maçtaki istatiksel detaylar çıkacak olup, listelenen karşılaşmaların sağ kısmındaki İndir butonuna basınız.  Böylece indirme işlemi başlayacak ve kısa bir süre zarfı içerisinde de tamamlanacaktır.

Maçlar Karşılaşmalar bölümünde listelenmiş bir halde çıkacak olup, maçların istatistiksel detaylarının yanında İndir butonu da yer almaktadır ve söz konusu buton ile son oynamış olduğunuz maçların tekrarlarına erişim sağlamanız mümkündür. İndirme işlemi kısa sürmektedir ve indirmenizin ardından dilediğiniz gibi izlemeniz mümkün olmaktadır. League of Legends, oyun geçmişlerini indirdikten sonra bilgisayarınıza kaydetmekte olup bu sayede dilediğiniz zaman zaman maç tekrarlarına erişim sağlamanız mümkün olmakta. Maç tekrarlarına Kullanıcılar>Belgeler>League of Legends>Replays bölümüne girerek ulaşabilirsiniz.

LoL maç geçmişlerini kaydetmesinin net bir süresi bulunmamaktadır. Sistem olarak bilgisayarda 1 yama süresince aktif olarak kalabilmektedir. Örneğin 5.0 yamasında iken 5.1 yamasına giriş yaptığınız andan itibaren kayıtlı dosyaya erişiminiz kalmaz. Yine de kendiniz kayıtlı olan süre boyunca başka yerlere aktararak yedekleme şansına sahipsiniz. Yani kayıtlı geçmişi saklamak için belli aralıklar ile yedeklemeniz gerekir.

LoL Maç Geçmişi Nasıl İzlenir?

LoL oyununu oynarken indirmiş olduğunuz tüm maç geçmişleri kayıt altına alınmaktadır fakat kayıt altına alınmış oldukları format direkt olarak açarak izlenebilecek olan bir MP4 formatı değildir. Kayıtlar ROFL ismi altında bir formatta listelenmektedir. Bu formatın açılımı Replay of LoL anlamı taşımaktadır ve Riot Games tarafından lisanslanan bir formattır. Bu formata başka bir yerde rastlamak pek mümkün değildir.

LoL maç geçmişini izlemek faydalı ve işinize yarayacak bir husustur çünkü kendinizi geliştirmek adına kayıtları izlerken nelere dikkat etmeniz gerektiğine ilişkin olarak detaylı bilgi sahibi olursunuz. Maç kaydını izlediğinizde kameranızı herhangi bir şampiyona odaklar iseniz o şampiyona yönelik pek çok detaya yer verildiğini görürsünüz. Kayıttaki zaman cetveli üzerinde şampiyonun aldığı skorlar daha parlak olarak gözükür ve bunun yanında diğer detaylar arka planda kalacaktır. Bu özellik anları bulmak için spesifik bir şekilde kullanılabilen bir özelliktir. Eğer siz bir anı kaydetmek istiyor iseniz klavyenizden Ctrl + V tuş kombinasyonu ile başlatıp bitirebilmeniz mümkün olmaktadır. Şampiyonlar arasında geçiş yapmak için ekranın hemen yan kısmında yer almakta olan şampiyonların portrelerine basabilirsiniz ve 1, 2, 3, 4, 5’e basabilir veya Q, W, E, R, T tuşlarından yararlanabilirsiniz. Önemli anlar 720p çözünürlükte kaydedilmekte olup bu standart bir ayardır ve değiştirebilirsiniz . Oyun içi seçenekler içerisinden kayıt kalitesiyle oynama imkanınız bulunmaktadır..

Böylece LoL Maç geçmişi izlemekle ilgili bilinmesi gerekenlere değinmiş olduk. Konuya dair yorumlarınızı ve taleplerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere iletmeyi unutmayın.

Etiketler: ,
Battlefield 1 Hala Oynamayanlar İçin 55 TL’ye İndi!
The Quarry İncelemesi
TMNT: Shredder’s Revenge incelemesi
El Konsollarının Tarihi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)