Fotoğraflarda Arka Plan Silmek İçin Kullanabileceğiniz Araçlar

Fahri Gün 06 Ağu 2022 Teknoloji 340  0

Bu içeriğimizde medya dosyalarında arka plan silmek amacıyla kullanabileceğiniz araçların neler olduğuna değiniyor, konuyla ilgili olarak genel bilgilere yer veriyoruz.

Günümüzde internet ve internet araçları pek çok düzenleme işlemini çok daha kolay bir hale getirmiştir. Eskiden bir arka plan değişikliği yapabilmek, arka plan silebilmek için bile Photoshop gibi özel programlar kullanmak gerekebiliyordu. Ancak günümüzde bu işlemleri yapabilecek olan çok sayıda internet aracı bulunmaktadır.

Bir fotoğrafta arka plan silmek için kullanılabilecek olan çok sayıda araç yer alıyor. Şimdi bunlara sizler için detaylarıyla değineceğiz:

Remove.bg

Arka plan silme işlemini hızlıca, pratik bir şekilde yapmanızı sağlayan remove.bg, bu hususta kullanılan popüler internet araçlarından biridir. Remoge.bg ile arka plan silmek için ilk olarak remove.bg resmi internet sitesine gitmeniz, ardından Upload Image butonuna tıklayarak kaldırmak istediğiniz görseli seçmeniz, aç butonuna tıklamanız yeterlidir. Bunu yaptığınız zaman araç sizin için arka planı silecektir. Ardından Download butonuna tıklayarak arka planı silinmiş olan yeni görselinizi bilgisayarınıza indirmiş olursunuz. Remove.bg aracı internet sitesine yüklemiş olduğunuz farklı formattaki bir fotoğrafı birkaç saniye içinde kusursuz olarak PNG formatına da çevirebilmekte olup, pürüzsüz bir görüntü ortaya çıkarmayı sağlayabilmektedir.

Adobe Express

Adobe Express aracı, web sitesi üzerinden kolayca PNG formatı hazırlayabilmenize , arka plan silebilmenize yarayan araçlardan biridir. Hazırlamış olduğunuz PNG formatını indirmeniz için ise kayıt olmanızı isteyen internet aracı, görsel tasarım konusunda da oldukça başarılıdır.

Zyro

Açıkçası pek çok programa göre daha kısıtlı imkanlar sunan Zyro aracı, yine de yapay zekasının iyi olması sayesinde hızlıca ve kolaylıkla dönüştürülebilen PNG görselleri sunmaktadır. Görseli PNG formatına dönüştürme imkanı da vermekte olan Zyro, bu alanda kullanılabilecek araçlardan biri olarak ön çıkıyor.

Pixlr

Türkçe dil desteği de bulunmakta olan Pixlr aracı, arka plan silme işlemi uygulayabileceğiniz araçlardan biridir. Yüklemiş olduğunuz görseldeki ana özneyi kolayca seçmenize, arka plan silmenize yaramaktadır. Yapay zeka ile uygulanabilmekte olan bu işlem, birkaç saniyede gerçekleşebilecek kadar kolaydır. Pixlr web sitesine gidip yüklemek istediğiniz görseli seçmeniz görselin indirilmeye hazır hale gelebilmesi için yeterli olacaktır.

Bonus: Unscreen ile videolarda arka plan silme

Unscreen internet aracı, GIF veya video projelerinde bulunmakta olan arka planları kolayca kaldırmaya imkan tanımaktadır. Hareketli projelerde pürüzsüz sonuçlar elde edilebilmenize imkan tanımakta olan Unscreen,  dönüştürmüş olduğunuz projeye arka plan ekleyebilme imkanı da sağlamaktadır.

Yalnız bu programları kullanmaya başlaman önce dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar bulunmaktadır, Görsellerde arka plan silmeden önce dönüştürmek için kullanacağınız görselin kalitesiz olmamasına özen göstermelisiniz, Yapay zekanın algılayabileceği kesinlikte olmalıdır ve gölge, dış ışımaya v.b. sahip olmaması gerekir.

Abandonware Anlamı ve Hakkında Bilgiler
Analog Cihazlar Hakkında Bilgiler
Motor Yağı Konusunda En Başarılı Markalar
Artırılmış Gerçeklik Tanımı ve AR Kullanılan Oyunlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)