LOL(League of Legends) Nedir ?

NETHANESİ 29 May 2017 Oyun 1.034  0

LOL OYUNU NEDİR

oyunu için gerçek zamanlı oynanabilen bir strateji oyunudur diyebiliriz. Riot Games firması tarafından hazırlanan oyunda her iki haftada bir yeni lol oyunu karakterleri oyuncuların hizmetine sunulur. Lol ücretli olarak oynanan bir oyun olmamakla beraber bazı malzemeler ücretli olarak oyun içi satın alınabilir. Premium hesabı yoktur. Bütün karakterler nasıl oynadığınıza bağlı olarak oyunun sonunda kazandığınız itibar dereceleri olan İP ( itibar puanı) ile alınabilirler. Bulunduğunuz server içerisinde Riot puanı denilen RP ile karakter ve kıyafet alabilirsiniz. Yine de isterseniz bunu ücretli olarak da alabilmeniz mümkündür. Karakterlerinize kıyafet almanız oyunda mecbur değildir. Buna rağmen görsel olarak etkileyen kıyafetler kahramanınıza herhangi bir güç ya da yetenek kazandırmamakta.

LOL ÜCRETSİZ OLMASINA RAĞMEN RP ALINABİLİR

Riot Puanı almanız gerekli olmamakla beraber pek çok oyuncu kıyafet veya malzeme desteği için RP almak isterler. Türkiye sunucusu içinde 10 liraya 840 RP alınabilirken 20 liraya 1780 RP alınabilmekte. Bazı sunucularında daha yüksek ücretler belirlenmiş.

LOL OYNAMAK İÇİN NE YAPMAK GEREKİR

Lol oyununa başlamak için ilk önce oyunu bilgisayarınıza kurmanız gereklidir. Bunun için lol oyunu nasıl kurulur anlatalım. https://signup.tr.leagueoflegends.com/tr/signup/redownload adresinden League of Legends oyununu yüklememiz gerekir. Sol altta indirilen dosya dolduğunda tamam a basılarak çalıştır seçeneğini kullanarak başlatırız. Oyun kurulumunu tamamlamak için ileri seçeneklerini seçerek bir ön anlaşma metnine kadar ilerlenir. Bu anlaşmayı kabul ederek ilerlenir. Bu aşamadan sonra ileri butonuna yeniden basılır.

LOL OYUNUNDA AMAÇ NEDİR

League of Legends  oyununda 120 ve üzerinde hero vardır. Bu kahramanlarla lol oyunu nasıl oynanır yavaş yavaş öğrenilir. İlk başta offtanklarla oyuna başlanabilir. Dayanıklı ve orta düzeyde hasar verme yeteneğine sahip olan bu kahramanlar oyunun sonunda güçlenmektedirler. Başlangıç için Warwick karakteri de oldukça sık seçilen bir karakterdir.

Oyunun amacı rakip olan takımın merkezlerini ele geçirmektir. Oyunun içinde 4 tane harita bulunur. Bunlar, Sihirdar Vadisi, Uğursuz korkuluklar, cesaret arenaları ve dominion’ dur.

Oyunda 18. Seviyede olan bir kahraman en üst düzeye gelmiş olmaktadır.

Tainted Grail Çıkıyor!
Miscreated Yüzde 70 Oranında Büyük Bir İndirime Girdi
PUBG Mobile’da Daha İyi Olmak İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler
Below PlayStation 4 Çıkış Tarihi Belirlendi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)