Instagram Hikaye’de Konum Kullanma

NETHANESİ 30 May 2017 İnternet 1.267  0

Sosyal medya uygulamalarının gözdesi İnstagram, kendini her gün yeniliyor ve güncelliyor. Ünlü kişiler ve markalar dahil, herkesin müptelası olmayı başaran dinamik yapısı sayesinde gün geçtikçe daha da başarılı olmaya devam ediyor. Geliştirdiği hikaye özelliğini çok sevdirmişti. Şimdi de her gün karşımıza yenilikleri ile çıkıp bizi şaşırtan İnstagram’dan, hikaye özelliğine farklı bir yenilik daha; konum hikayeleri özelliği! İnstagram hikaye yer bildirimi nasıl yapılır gibi sorularınız var ise, cevabı için:

Konum Hikayeleri

Instagram yeni konum ekleme özelliği ile artık lokasyon belirtmek hem eğlenceli hem de kolay bir hal aldı.
Çekilen görüntülere ekleyeceğiniz konumlar, görüntüyü zenginleştirerek daha güzel görünmesini ve daha çok kişi tarafından profilinizin görüntülenmesini sağlayabilecektir.
Öyle ki, hikayelerinizde paylaştığınız konumlar ve hashtagler, keşfet kısmında herkes tarafından hikaye olarak görüntülenebilecek.
Bu konum ekleme özelliğinden gelişerek ortaya çıkan konum hikayeleri özelliği, İnstagram’ı, sosyal medyada, yine top listesine eklemeye hazırlıyor.
İnstagram hikaye konum atma işleminiz için, hikayenizi çektikten sonra ekranın sağ üst kısmındaki sticker ikonundan konum ikonunu seçmeniz gerekir.
Konum ikonunu seçtikten sonra yer bildirimi yapmak istediğiniz yeri aratarak ya da ekranda hazır bulunan konumları seçerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.
Bu Instagram hikayenizin keşfet kısmındaki konum hikayelerinde görünmesini sağlayacaktır.

Konum Hikayeleri Keşfet Sekmesinde

Takip ettiğiniz, izlediğiniz, gördüğünüz, beğeni ve yorum yaptığınız, kısaca tüm hareketlerinizin analizi sonucu sizin için oluşturulan konum hikayelerine, profilinizin keşfet sekmesi kısmından kolayca ulaşabileceksiniz. Özellikle görmek ya da istediğiniz İnstagram konum hikayeleri var ise, bunlara ulaşmak da çok kolay. Yapmanız gereken tek şey, dilediğiniz konumu aratmak. Sonrasında istediğiniz İnstagram hikayesini kolayca izleyebilirsiniz. İlgi alanınıza göre kolayca hashtag ve konum aratabilir, farklı kullanıcıların bu konuyla alakalı hikayeleri görüntüleyebilirsiniz.

Konum Hikayeniz İçin Seçenekler

Eğer ki konum ya da hashtag paylaşmak istiyor ama bu büyük hikayenin bir parçası olmak istemiyorsanız, bu da mümkün. Yapmanız gereken şey, hikaye paylaşımından sonra hikaye görüntüleyicisi listesindeki X işaretine dokunmak. İnstagram’ın keşfetteki konum hikayeleri, IOS ve Android cihazları için Instagram 10.22 sürümü ile birlikte kullanılabilir.

YouTube Üzerinde Reklam İzlemek İstemeyenlerin Kullanabileceği Uzantılar
Wi-Fi Güvenliğini Artırma Yöntemleri
Sosyal Medyanın Sakıncaları
Araç Muayene Gecikme Bedelini Hesaplama Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)