Google Fuchsia İşletim Sistemini Pixelbook Cihazlarında Test Ediyor

Fahri Gün 02 Oca 2018 Teknoloji 485  0

Google Fuchsia işletim sistemi ile ilgili yeni ilginç bilgiler açığa çıktı. Google’ın Fuchsia işletim sistemini Pixelbook üzerinde test ettiği öğrenildi.

Chrome Unboxed internet sitesinden yapılan habere göre, Google Fuchsia işletim sistemini Pixelbook cihazlarında test etmeye başladı. Bu işletim sistemini Pixelbook üzernide kullanabilmek için başka bir bilgisayarın daha gerekli olduğu biliniyor.

Fuchsia, gelişimi yıllardır devam eden bir işletim sistemi ve hali hazırda pek çok platformda test ediliyor. Kullanıcı arayüzü ve işlevler ile ilgili Pixelbook üzerinde yapılan testler ile işletim sisteminin fonksiyonları şekilleniyor. Fuchsia için gizemli olan şey ise henüz Google tarafından gizli kapılar ardında tutulması. Yani Fuchsia ile ilgili pek resmi kaynak bulunmuyor.

Fuchsia’nın test edildiği tek platform Pixelbook değil. Aynı zamanda giyilebilir cihazlarda, Intel NUC cihazında yüklemeler yapılmış ve testleri gerçekleştirilmişti. Fuchsia’nın bu kadar farklı cihazlar üzerinden test ediliyor olması daha önce rafa kaldırılmış bir proje olan Andromeda’yı akıllara getiriyor.  Fuchsia o projenin devamı niteliğini taşıyor olabilir.

Etiketler: ,
Epic Store’a Heyecan Verici Bir Özellik Eklendi
Google Earth Nedir Nasıl Kullanılır?
WhatsApp Hesap Bilgileri Nedir ve Nasıl İndirilir?
Asus Zenbook Pro Detaylı İnceleme

Yorum Yapmayı Unutmayın :)