Flower Oyunu İncelemesi

Fahri Gün 30 Eyl 2017 Oyun 739  0

Temasının farklılığı ile dikkat çeken oyunlardan Flower’ı sizler için masaya yatırdık.

Flower, piyasadaki diğer oyunlar ile karşılaştırıldığında epey farklı bir oyun. Buram buram özgünlük kokması en büyük artısı. Oyunda, etrafı çiçeklerle kaplayarak güzelleştirmeye çalışıyorsunuz ve bunu yaparken yine çiçekleri yönetiyoruz.  PlayStation 4 platformunda oldukça yaygın olan bu oyun, beklenenden de çok ilgi almıştı. Oyunu oynadığınızda da gerçekten bu ilgiyi hak ettiğini görüyorsunuz.

Oyunda harabe bir şehri çiçekler ile yeniden ayağa kaldırmaya çalışacağız. Oyun ilk etapta biraz sıkıcı gelsede oynadıkça özellikle görsel açıdan çok keyif vermeye başladığını hissediyorsunuz. PlayStation 4 grafikleri ile 60 FPS’de akıcı olarak oynayabiliyorsunuz. Oynanış olarak da son derece basit olan oyunda belli bölümler bulunuyor. Bu bölümlerin her biri masada duran çiçeklerle temsil edilmiş. İlk olarak tek bir çiçek ile başlıyorsunuz ve zamanla adeta bir çiçek ordusu yaratarak harabe şehri ayağa kaldırmayı deniyorsunuz. Kirlenen ve grileşen dünyayı tekrar yeşil bir hale getirmek sizin elinizde.

Oyunda belli aşamalarda bazı zorluklar karşınıza çıkıyor ve bu da oyunu monoton ilerleyişten kurtarıyor. Çeşitli ara sahneler ile görsel şölen üst seviyede tutulmuş. Oyunu oynarken bir şeyler başardığınızı hissediyorsunuz. Flowers, yaklaşık 90 dakikada bitirebileceğiniz bir oyun. Hatta biraz daha hızlı olursanız çok daha kısa bir sürede bitirebilirsiniz.

Grafiksel açıdan çok hoş gözüken oyunda müzikler de doğru seçilmiş. Oyunun temasına uygun, dinlendirici müzikler bulunuyor.

Oyun pek uzun olmadığı için spoiler vermemek adına inceleme yazımızı kısa tuttuk. Piyasada bulunan tüm oyunlardan farklı olduğunu, bu yüzden de farklı bir yapım ile vakit geçirmek istiyorsanız kesinlikle denemeniz gerektiğini düşünüyoruz.

Oyuna Verdiğimiz Puan: 8.3 / 10

Dipnot: Edindiğimiz bilgiye göre oyun şimdilerde iOS için de çıkıyor.

 

Etiketler:
Evdeyken Oynayabileceğiniz Web Tabanlı Oyunlar
Kodlama Bilgisi Olmadan Kullanabileceğiniz 5 Oyun Yapma Yazılımı
Android Telefonlarda Oynayabileceğiniz Ücretsiz Bağımsız Oyunlar
Hearts of Iron IV Etkileyici Bir İndirim Aldı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)