Google Chrome’u Hızlandırmak İçin İpuçları

Fahri Gün 30 Eyl 2017 İnternet 780  0

Google Chrome tarayıcınızı hızlandırabilmek için yapmanız gerekenleri anlatıyoruz.

Chrome esasında hız olarak zaten oldukça güçlü bir tarayıcı ancak daha da hızlandırmak bizim elimizde. Aşağıdaki yöntemlerden yararlanarak Chrome’un daha hızlı, daha stabil olmasını sağlayabilirsiniz;

Eklenti Temizliği

Google Chrome’da eklenti temizliği gerçekleştirerek daha hızlı bir Chrome’a kavuşmanız mümkün. Özellikle kullanmadığınız eklentileri devre dışı bırakıp kaldırmanız yarar sağlayacaktır.

Sekme Kalabalığı

Her ne kadar Chrome akıllı bir tarayıcı olsada yine de sekmeleri az sayıda tutmak sizin yararınıza olacaktır. Tarayıcı üzerinde çok fazla sekme varsa bu durum stabil kullanmanızı engelleyebilir.

Geçmişi Temizleyin

Tarayıcıyı uzun zamandır kullanıyorsanız geçmişi temizlemek de performansınızı yükseltebilecek bir etken. Google Chrome’da kolay bir şekilde tarayıcı geçmişini temizleyebiliyorsunuz. Tarama verilerini en baştan silmeniz performans artışı oluşmasına yarayacak.

Açılış Sayfası

Google Chrome’un açılış sayfasını sabit bir sayfa yapmanızı, özelilkle de Google arama kutucuğu yapmanızı öneririz. Bu şekilde işlemlerinizi hem daha hızlı halledeceksiniz, hem de sürekli son oturum kalabalığı ile uygulamayı yormamış olacaksınız.

Etiketler:
Dinamik IP ile Statik IP Arasındaki Farklar
Twitter’a Yeni Başlayanların Uygulayabileceği İpuçları
YouTube Çok Konuşulacak Bir Özellik Kazanacak
Facebook’ta Fotoğraf Yedekleme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)