Facebook’ta Birinin Sizi Engelleyip Engellemediğini Öğrenebilmenin Yolları

Fahri Gün 20 May 2019 İnternet 352  0

Facebook’ta bir kişi tarafından engellenip engellenmediğinizi nasıl öğrenebilirsiniz? Hazırladığımız yeni içeriğimizde bu konu üzerine eğilim gösteriyoruz.


Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Facebook’ta bazen bir kullanıcı bir başka kullanıcıdan rahatsız olup onun iletilerini görmek istemeyebiliyor. Bu gibi durumlar için Facebook ekibi platforma engelleme işlevi eklemiş. Engelleme işlevini kullanarak bir kişi bir başka kişiyi engelleyebiliyor.
Facebook’ta bir kişi eğer sizi engellediyse artık onunla ilgili yeni bildirimler alamazsınız. Facebook iletişimlerinde sizi engelleyen arkadaşınıza dair herhangi bir ileti alabilmeniz de söz konusu olmaz. Aynı zamanda arama çubuğuna kişinin ismini yazıp sorgulama yaptığınız zaman da ona ulaşamazsınız.

Profili görüntülenmez ve aramalarda çıkmaz

Bir kişi sizi engellediği zaman artık onun yayınlarını kendi duvarınızda görmeniz , hatta profilini dahi görüntülemeniz söz konusu olmaz. Arama cubuğundan ulaşamayacağınız gibi profil URL’sini kopyalayıp yapıştırıp öyle görmeye çalışsanız bile başarılı olamazsınız. Ancak Facebook’tan çıkış yapıp o şekilde kişinin URL’sini girerek onun profilini görüntüleyebilirsiniz ancak eğer profilini arkadaş listesi dışına kapattıysa o halde yine göremezsiniz.

Mesaj gönderemezsiniz


Bir kişi sizi engellediğinde artık ona Messenger uygulaması ile de ulaşamazsınız. Gönderdiğiniz iletiler hatayla sonuçlanacak, gönderildiği ibaresi yer alsa bile aslında gönderilmeyecektir. Aynı zamanda artık kişinin profil fotoğrafını da görmeniz söz konusu olmayacaktır.
Bazen bir kullanıcı sizi engellemez ve yalnızca hesabını dondurmuştur ancak siz ona ulaşamadığınız için sizi engellemiş olduğunu düşünebilirsiniz. Yani kullanıcı hesabını sildiyse veya dondurduysa da yukarıda bahsettiğimiz şekillerde ona ulaşamayacaksınız.

Engelledi mi hesabını mı dondurdu?


Kişinin sizi engellediğini mi yoksa hesabını mı dondurduğunu anlamanın yolu olarak ise ortak arkadaşın listesine göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü arkadaşınız, ortak arkadaşınızın sayfasında listelendiyse bu durumda sizi engellememiş, yalnızca hesabını kapatmış demektir.
Bir kişinin sizi engelleyip engellemediğini öğrenebileceğiniz üçüncü taraf uygulamalar da bulunuyor ancak biz bu tarz uygulamaları pek tasnif etmiyoruz. Pek çoğunda virüs yer alıyor.
Etiketler:
Stalk Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Reklam Engelleme Uygulamalarının Her Reklamı Engellememesinin Nedenleri
Facebook Üzerindeki Fotoğraf ve Videoları Farklı Platforma Aktarma Yöntemi
Instagram’da Daha Fazla Takipçi Kazanmada Hashtag Kullanımının Önemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)