Facebook Hikaye Arşivi Kapatma Detaylı Anlatım

Fahri Gün 28 Oca 2019 İnternet 454  0

Facebook uygulamasında hikaye arşivinizi kaydedebileceğiniz gibi kapatabilirsiniz de. Hazırlamış olduğumuz yeni makalemizde bunu nasıl yapacağınızı detaylarıyla anlatacağız.

Hikaye özelliği Facebook’da son dönemde sunulan popüler yeniliklerden biri. Instagram ve Snapchat gibi uygulamalardan esinlenilerek Facebook’a da yerleştirilmişti. Bu özelliğin benzeri WhatsApp üzerinde de durum özelliği olarak sunulmakta.
Facebook hikayelerinizde bir fotoğraf veya video paylaşabiliyorsunuz ve bu medya dosyası bir gün boyunca aktif olarak kalıyor. Bir gün sonra kendiliğinden siliniyor. Facebook hikayelerinizde sık sık gönderi paylaşımı yapabiliyorsanız bu kopyaları kaydedip saklayabiliyorsunuz. Peki kapatmak için ne yapmak gerekiyor?

Aslında kendiliğinden kaybolmuyor!

Siz hikayeler alanında bir paylaşım yaptığınız zaman 24 saat sonra paylaştığınız içeriğin tamamen kalıcı olarak silindiğini zannediyorsanız hata yapıyorsunuz. Çünkü fotoğraflar bir günün sonunda hikaye arşivinin kopyası olarak arşivde saklanıyor. Dolayısıyla hikaye arşivi bulunduğu sürece hikayelerde yaptığınız paylaşımlar silindiklerinde arşivde durmaya devam edecek. Özelliği kapatmak için yapacağınız şey ise basit. Video arşivini kaldıracağız. Bunun için ilk olarak Facebook uygulamasını açın ve Hikayeler bölümünün sağ üst bölümünde yer alan Arşiv butonuna tıklayın. Daha önce paylaşmış olduğunuz içerikler karşınıza çıkacak. Ekranın sağ üst bölümündeki dişli çark simgesine tıklayıp Ayarlar alanına geçiş yapın. Ayarlar ekranında Arşive Kaydet seçeneğini kapalı vaziyete getirin. Kapattıktan sonra artık hikayelerdeki gönderileriniz kayıt altına tutulmayacak, doğrudan silinecektir.
Etiketler:
Stephen Hawking Kıyamet Teorisi Hakkında Bilgiler
Google’ın Vazgeçilmez Olmasının Sebepleri
E-ticaret Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Kablosuz Ağ Sistemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)