Facebook Gruplar Uygulamasına Son Veriyor

ibrahim KIZILIRMAK 10 Ağu 2017 İnternet 660  0

Çok kısa bir süre önce yeni video paylaşım bölümünü duyuran Facebook bir yandan da sistem değişikliklerine devam ediyor. Sosyal medya devinin son olarak yaptığı açıklama ise bir hayli şaşırtıcı. Hatta bu açıklama sonrasında Facebook’un genel olarak sistem değişikliğine gittiği söylemek de yanlış olmaz. Doğrudan Facebook tarafından açıklandığı için doğruluğu da kesin olan bilgiye göre Facebook Gruplar uygulamasına son verecek. Grupları daha kolay yönetme, grup işlemlerini düzenleme için kullanılan uygulamanın iptal edileceği ve tamamen sona ereceğinin açıklanmasının ardından karar hakkında detaylarda ortaya çıktı. Facebook Gruplar uygulamasının kaldırılma nedenlerine geçelim.

Facebook Gruplar Mobil Versiyon Bitecek

Doğrudan nedenlere geçmeden önce Facebook Gruplar uygulamasının web sürüm üzerinde gruplar olarak devam edeceğini belirtelim. Uygulamanın sona ereceği kısım ise mobil sürüm. Hem iOS hem de Android işletim sisteminde Facebook Gruplar uygulamasına son verilecek. Bunun nedeni ise Facebook yine yeni sistemlerle açıkladı. Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre, Facebook Gruplar ayrı bir uygulama olarak değil doğrudan Facebook üzerinden çalışacak bir sistem haline dönüştürülecek.

Kullanıcıların sadece Facebook uygulaması üzerinden gruplar sistemini kullanması sağlanacak. Bununla beraber uygulamaya olan ihtiyacın tamamen giderilmesi için detaylı bir çalışma yapıldığı da verilen bilgilerde yer alan detaylar arasında. Haliyle mobil dünya için böyle bir ayrı uygulamaya ihtiyaç olmayacağı da açıklanmış durumda.

Facebook Gruplar

Bunun yanı sıra web sürümünün ise dediğimiz gibi devam edeceği de açıklandı. Web sürümünde ise herhangi bir değişiklik kullanılmayacak. Şu an için gelişmeler bu şekilde aktarıldı. Bunun yanı sıra web sürümde de fark olup olmadığını yine Facebook açıklamalarıyla takip edeceğiz. Uygulamanın mobil sürümünün son bulacağı tarih ise 1 Eylül olarak açıklandı.

Bu tarihten sonra mevcut kullanıcıların uygulamaları kullanılmaz hale gelirken, uygulamanın şimdiden mağazalardan da kaldırılacağı açıklandı. Bu gelişmeler ve sabah saatlerinde ortaya çıkan Facebook Watch sistemi de düşünüldüğü zaman, sosyal medya devinin kesin olarak bir değişime gittiğini net bir şekilde söyleyebiliriz.

Hepsiburada Müşteri Hizmetlerine Hemen Bağlanma Yöntemi
En Fazla İnternet Tüketen Mobil Uygulamalar
Chrome Dosya İndirme Hatasını Giderme Yöntemi
İnternet Tarayıcısına Bulaşan Virüsleri Temizleme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)