Destiny 2’de Bulunan Problemlerin Nedeni Ortaya Çıktı

Fahri Gün 05 Oca 2018 Oyun 304  0

Destiny 2 oyunununda bulunan problemlerin temel sebepleri ortaya çıktı. Yapımcı ekip, oyunu geliştirirken güçlüklere göğüs germek zorunda kalmış.

Destiny serisi oyuncuların sevdiği bir seri ancak eleştirilebilecek pek çok yanı var. Örneğin mikro ödeme sistemi bunlardan biri. Öte yandan Destiny 2 oyununun ilk oyuna göre daha detaysız olması ve önemli pek çok hatasının bulunması da eleştiri oklarının fırlatılmasına neden olan bir durum. Fakat meğerse bunların ilginç gerekçeleri varmış.

Destiny 2 oyunu aslında 2016 yılından beri geliştirilen bir oyun. Yani sadece 16 ay gibi kısa bir sürede piyasaya sürülmüş. 16 ay her ne kadar uzun ve bir oyun için yeterli bir süre gibi gözüksede bu tarz kaliteli oyunlarda hikayenin oturtulması, altyapının hazırlanıp proje taslağının net bir biçimde belli olması dahil ise oldukça kısa bir süre. İşte Destiny 2’nin en büyük handikapı da bu.

Oyun hakkında çalışmalara 2016 yılında başlanması sağlıklı bir oyun için 2018 hatta 2019’da piyasaya sürülmesi gerektiğini göstermekteydi. Ancak bu öyle olmadı. Oyunun kısa sürede hazırlanıp sunulması detaylara inilmesini de çok güç bir hale getirdi.

Öte yandan Destiny 2’de bulunan pek çok oyun hatasının sebebi de yine buydu. Aslında kısaca tüm problemlerin altında süre sıkıntısı yatmaktaydı. Örneğin ek paket konusundaki sorunlar, mikro ödeme sistemi hususundaki problemler, final oyunu için ek paket satılması bunların hepsi süre sıkıntısına işaretti. Oyunun yapımcısı alel acele bir iş yapıp kabağı da oyuncunun başında patlattı.

Bungie, serinin son oyununu hazırlarken bu defa aynı hataları yapmamalı. Bakalım önümüzdeki süreç neler gösterecek?

 

Etiketler:,
Hellblade Efsanesinin Yeni Bir Sürümü Konsollar İçin Çıkışını Gerçekleştirdi
Old Man’s Journey Neredeyse Bedava Oldu!
Eagle Flight Büyük Bir İndirime Girdi
Red Dead Redemption 2 Satış Başarısını Sürdürüyor

Yorum Yapmayı Unutmayın :)